Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.60.2022.2.MD
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Czy należność zagraniczna wypłacana żołnierzom zawodowym pełniącym służbę poza granicami państwa, jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacony najemcy - na podstawie § 9 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 czerwca 2010 r. zwrot kosztów napraw, wykonanych w lokalu mieszkalnym Agencji Mieszkaniowej stanowi przychód z innych źródeł, a Agencja Mieszkaniowa jest zobowiązana do wystawienia informacji o przychodach z innych źródeł PIT-8C?
1. Czy kwota wypłacona żołnierzowi na wykonanie w mieszkaniu robót remontowych oraz zakup i wymianę urządzeń, które na podstawie litery prawa w całości obciążą Wojskową Agencję Mieszkaniową stanowi przychód żołnierza?2. Czy Wnioskodawca powinien złożyć korektę zeznania podatkowego za 2010 rok w celu odzyskania zapłaconego podatku od dochodu, który powstał przez to, że WAM Wojskowa Agencja Mieszkaniowa
Na podstawie rozkazu Szefa Sztabu Generalnego Wnioskodawca pełni służbę poza granicami państwa w strukturach dowodzenia NATO i służba ta służy wzmocnieniu sił państw sojuszniczych współpracujących w ramach NATO, należy uznać, że Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należności zagranicznej
opodatkowanie równoważnika pieniężnego otrzymanego przez żołnierza zawodowego w zamian za wyżywienie
PIT - w zakresie zwolnienia z opodatkowania należności zagranicznej wypłacanej żołnierzowi zawodowemu
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych należności zagranicznej wypłacanej żołnierzowi zawodowemu pełniącemu służbę poza granicami kraju, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2008 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2007 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca spełnia przesłanki do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego części przychodu ze stosunku pracy za rok 2008 w wysokości równowartości 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy jako żołnierz zawodowy pełniący czasowo służbę na stanowisku poza granicami państwa wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy żołnierz zawodowy, czasowo przebywający za granicą na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej, pełniący obowiązki na stanowisku służbowym A Obrony Wojskowej, Morskiej i Lotniczej przy ambasadzie RP w kraju urzędowania może skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych części jego przychodów w wymiarze przysługującym na podstawie zapisu art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku
Czy Wnioskodawca może skorzystać z zapisu wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) przy rozliczeniu podatku za 2008 rok?
Czy jako żołnierz zawodowy pełniący czasowo służbę na stanowisku poza granicami państwa Wnioskodawca może na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ww. ustawy skorzystać ze zwolnienia podatkowego dotyczącego dochodów nie przekraczających rocznie równowartości trzydziestu diet lub części przychodów o których mowa w art. 3 ust. 1 w kwocie odpowiadającej 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą, określonej
Czy jako żołnierz zawodowy pełniący czasowo służbę poza granicami państwa, Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dotyczącego dochodów nie przekraczających rocznie równowartości 30 diet lub części przychodów, o których mowa w art. 3 ust. 1, w kwocie odpowiadającej 30% diety za każdy dzień pobytu za granicą
Czy żołnierz zawodowy pełniący służbę na stanowisku A Obrony, składając roczne zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym, może skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego części przychodów od podatku dochodowego, wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy na podstawie ww. stanu faktycznego Wnioskodawcy przysługuje prawo do korzystania ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy z dnia z dnia 26.07.1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176 z 2000 r. z późn. zm.) części dochodów (należności zagranicznej wypłacanej w euro) za okres pobytu Wnioskodawcy
Czy Wnioskodawca ma prawo ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego części przychodu osiągniętego w okresie 1.07.2006 30.06.2007 r., na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy i na jakich zasadach otrzymywany przez wnioskodawcę dodatek zagraniczny wypłacany w euro, jak również uposażenie i inne należności pieniężne wypłacane przez płatnika w złotówkach są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy należność zagraniczna wypłacana Wnioskodawcy jako żołnierzowi zawodowemu pełniącemu służbę poza granicami państwa, jest wolna od podatku dochodowego dla osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ?
Czy na podstawie ww. stanu faktycznego ma Pan prawo do korzystania ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy z dnia z dnia 26.07.1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 14, poz. 176 z 2000 r. z późn. zm.)?
Czy na podstawie przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawca ma prawo zastosować korzystniejsze dla siebie rozwiązanie w postaci: 1. zwolnienia wynagrodzenia od opodatkowania do wysokości 30% diety za każdy dzień (w wysokości ustalonej Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 14 września 2005 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących