Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2015, sygn. IPPP1/4512-598/15-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-598/15-2/KR
Opodatkowanie podatkiem VAT zbycia nieruchomości w drodze wkładu niepieniężnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT zbycia nieruchomości w drodze wkładu niepieniężnego.
Amortyzacja znaków towarowych stanowiących przedmiot prawa autorskiego, nabytych w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części.
Koszty uzyskania przychodów wydatki na noclegi w hotelach
Czy możliwa będzie amortyzacja środków trwałych wniesionych w ramach przedsiębiorstwa do Spółki jawnej, zamortyzowanych już przez osobę fizyczną oraz jeszcze nie w pełni zamortyzowanych?
Czy wniesienie przedsiębiorstwa Wnioskodawczyni do Spółki jawnej, w której będzie wspólnikiem, rodzi obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych po stronie wnoszącego aport, jak również po stronie wspólnika Spółki jawnej - jako otrzymującego aport?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa do spółki cywilnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pełnej wartości odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej/wartości niematerialnych i prawnych otrzymanej/otrzymanych w ramach aportu przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej/wartości niematerialnych i prawnych otrzymanej/otrzymanych w ramach aportu przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej wartości niematerialnej i prawnej/wartości niematerialnych i prawnych otrzymanej/otrzymanych w ramach aportu przedsiębiorstwa.
zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych wynagrodzenia otrzymanego od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Czy z uwagi na niewielkie obroty osiągnięte w poprzednich latach, nieprzekraczające w żadnym roku od rozpoczęcia działalności gospodarczej 150.000 zł, Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT, określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, do czasu nie przekroczenia limitu zwolnienia, na dzień dzisiejszy limit ten wynosi 150.000 zł, z tytułu prowadzonej
Czy w związku z opisaną transakcją wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego, w szczególności w postaci określonych składników majątkowych obejmujących Nieruchomość, lub przedsiębiorstwa obejmującego Nieruchomość, do SKA, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania jakiegokolwiek przychodu na gruncie ustawy o CIT?
Czy wydatek spółki partnerskiej z tytułu usługi prawnej zakupionej od przedsiębiorcy będącego wspólnikiem tej spółki, udokumentowany fakturą wystawioną przez takiego wspólnika stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu uczestniczenia w spółce partnerskiej dla Wnioskodawcy będącego jednym z partnerów Kancelarii proporcjonalnie do udziału w przychodach, określonego w umowie spółki?
Czy jako osoba fizyczna prowadząca podatkową księgę przychodów i rozchodów mogę wydatki usług hotelowych, na które składają się koszty noclegów i wyżywienia zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Zakres skutków podatkowych wykonania przez SKA zobowiązania wynikającego z emisji Obligacji objętych przez Wnioskodawcę, poprzez spełnienie w to miejsce innego (niż pierwotnie umówiony przez strony wykup Obligacji za gotówkę) świadczenia w postaci przeniesienia własności Przedsiębiorstwa SKA, za jego zgodą.
1) Jak w przedmiotowym stanie faktycznym należy ustalić wysokość dochodu do opodatkowania związanego z otrzymaniem przez Spółkę przedsiębiorstwa w ramach likwidacji Spółki zależnej?2) Czy w przedmiotowym stanie faktycznym wartość składników majątkowych wchodzących w skład otrzymanego w ramach likwidacji Spółki zależnej przedsiębiorstwa, będących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, Wnioskodawca ma prawo zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów wartość diet związanych z własnymi podróżami służbowymi do wysokości nieprzekraczającej wysokości diet określonych dla wskazanej grupy pracowników w przypadku podróży zagranicznych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z
CIT - w zakresie kwalifikacji i skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa
Jakie przepisy Spółka powinna stosować dla wyceny składników majątkowych przedsiębiorstwa albo jego zorganizowanej części otrzymanych w ramach aportu wniesionego do końca 2011r.?Czy jeżeli w wyniku wniesienia aportem do Spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych , Spółka będzie uprawniona do
Diety przedsiębiorcy, wydatki na wynajęcie mieszkania.
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż nie będzie na nim ciążył obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) w związku ze zmianą umowy spółki wynikającą z podwyższenia kapitału zakładowego Spółki oraz objęcia wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub ZCP?
CIT - ustalenia dochodu w związku z otrzymaniem przez Spółkę majątku zależnej spółki kapitałowej
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych osoby prowadzącej działalność gospodarczą
CIT - w zakresie skutków podatkowych dla Wnioskodawcy, którego rok podatkowy rozpoczął się 22.12.2010r. i będzie trwać do 31.12.2011r., z tytułu objęcia wkładu niepieniężnego stanowiącego przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 ustawy Kodeks cywilny lub jego zorganizowaną część w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz w momencie odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę