Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.420.2020.1.AMO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.420.2020.1.AMO
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
Czy w opisanej powyżej sytuacji koszty poniesione na organizację i prowadzenie praktyk zawodowych dla uczniów technikum są dla Spółki kosztem uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 i art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
Czy koszty dotyczące niestacjonarnych studiów doktoranckich, tj. opłaty za poszczególne semestry tychże studiów doktoranckich można uznać za wydatki stanowiące koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dofinansowanie kosztów kształcenia pracowników jest przychodem z działalności gospodarczej?
Czy nierefundowane przez organ prowadzący wydatki, ponoszone przez Spółkę wynikające z zawartego porozumienia z Gminą oraz umowy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących są kosztem uzyskania przychodu?
Czy opłacane przez Pana czesne za studia można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej i zaksięgować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Pytanie dot. zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwoty otrzymanego dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników.
Czy prawidłowo są naliczane zaliczki na podatek dochodowy od stypendiów szkolnych dla uczniów, którzy uzyskują dochody z tytułu umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego ?
W trakcie 2004 roku spisałem z uczniami umowę o pracę w celu nauki zawodu. W miesiącu wrześniu 2005 roku uczniowie ci przystąpią do do egzaminu czeladniczego. Mając na uwadze powyższe zwracam się z zapytaniem, czy będzie mi przysługiwała ulga z tytułu szkolenia uczniów?
Szkoła w ramach przygotowania młodzieży do zawodu prowadzi zajęcia praktyczne zaliczone do symbolu PKWiU "80", które zwolnione są od podatku VAT. Wyroby gastronomiczne produkowane w trakcie zajęć praktycznych są sprzedawane na terenie szkoły przez uczniów w ramach programu nauczania - obsługa konsumenta. Czy powyższa czynność podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, czy też zwolniona jest od podatku?