Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.188.2022.1.MK
Obowiązek złożenia aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego
Obowiązek złożenia aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z najmu lokali mieszkalnych, odpłatnego udostępniania adresu strony internetowej, dzierżawy wyposażenia i znaku towarowego.
prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej nabycie działki przeznaczonej na cele prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
Brak możliwości stosowania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu głównego miejsca prowadzenia działalności na fakturach sprzedaży i zakupu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
określenie przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu na fakturze VAT
Czy faktura VAT otrzymana od dostawcy towaru, bądź usługi zawierająca nazwę Spółki, jej numer identyfikacji podatkowej oraz pełny adres oddziału, zamiast siedziby Spółki (przy zachowaniu kompletności pozostałych wymienionych w § 5 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 marca 2011 r. elementów faktury), stanowić będzie podstawę do odliczenia naliczonego podatku od towarów i usług wykazanego na fakturze
Dane na fakturze po połączeniu się spółek i powstanie oddziałów.
W którym urzędzie skarbowym powinien złożyć zeznanie podatkowe za rok 2005 po zmianiemiejsca zamieszkania w 2004r. - pobyt służbowy wraz z rodziną za granicą - po zwolnieniu mieszkania służbowego brak miejsca zamieszkania i zameldowania na terytorium Rzeczypospolitej, jak również czy należy ponownie złożyć formularz aktualizacyjny NIP-3(przy zeznaniu za rok 2004 złożono NIP-3)
Jakie są kryteria zakwalifikowania danych przychodów do przychodów zwolnionych, fakt fizycznego prowadzenia działalności wymienionej w zezwoleniu na prowadzenie działalności na terenie strefy czy adres figurujący na fakturach dokumentujących te transakcje związany z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego ?
Czy wydatki na zakup opakowań z logo firmy i adresami sklepów, wydawanych nieodpłatnie klientom zakupującym towar w celu zapakowania go, są kosztami podatkowymi zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy kosztami reklamy niepublicznej zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28? Spółka prowadzi działalność handlową polegającą na sprzedaży detalicznej.
Jak powinny być określone dane nabywcy na fakturach VAT dot. zakupów dokonywanych przez współwłaścicieli/a nieruchomości i dot. tej nieruchomości?
Czy w ramach ulgi na remont i modernizację lokalu mieszkalnego można odliczyć od podatku wydatki poniesione na zakup: nawiewników higrosterowanych jako nowych elementów wchodzących w skład trwale umiejsowionej instalacji wentylacyjnej, transformatora elektronicznego niezbędnego do działania oświetlenia halogenowego, okapu kuchennego, deski sedesowej, piekarnika elektrycznego (kuchni do zabudowy)? Czy
Czy można na fakturach wystawianych dla celów podatku od towarów i usług umieszczać adresy oddziałów firmy?
W potwierdzeniu zgłoszenia rejestracyjnego podatnika podatku od towarów i usług, adres podatnika został określony w następujący sposób: ul. Pl. X 2. Czy na fakturach VAT bezwzględnie musi być podawany adres w formie zgodnej z potwierdzeniem VAT-5? Czy na fakturach należy posługiwać się nazwą skróconą zgłoszoną do organu rejestrowego np. KRS (P... P...), zy też można używać nazwy w innym brzmieniu,
W skład przedsiębiorstwa wchodzą jednostki organizacyjne, które do dnia 30.04.2004r. były odrębnymi podatnikami VAT. Czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług na fakturach VAT należy umieszczać adres jednostki macieżystej będącej podatnikiem, czy dopuszczalne jest zamieszczanie adresów jednostek organizacyjnych, które są bezpośrednimi odbiorcami lub nabywcami poszczególnych
Z dniem 01.01.2002 r. do Spółki wniesiono aportem oprogramowanie komputerowe oraz wyposażenie o wartości jednostkowej nie przekraczającej 3.500 zł. Pytanie Podatnika dotyczy możliwości ich jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków.