Interpretacja indywidualna z dnia 15 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.19.2021.2.MM
Możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% - usługi montażu mebli.
Możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% - usługi montażu mebli.
Zwolnienie- kasa rejestrująca poz. 38 załącznika.
Czy Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania usług w kasie rejestrującej, jeżeli otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub skok-u na rachunek bankowy Wnioskodawcy na podstawie wystawionej faktury?
Czy w 2015 r. będzie mogła Pani opodatkowywać dochody uzyskiwane z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem w formie karty podatkowej, o której mowa jest w Rozdziale III ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z dnia 27 listopada 1998 r. z późń. zm.)?
Produkcja i montaż mebli stawka ryczałtu
Czy Wnioskodawca prawidłowo stosował 8,5% stawkę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w przypadku wykonania z własnych materiałów: schodów, poręczy, ogrodzeń (płotów), krzeseł i innych mebli drewnianych oraz elementów stolarki budowlanej (np. wykonanie z drewna lub elementów drewnopodobnych elementów podłogi, szaf, lad), a także w przypadku wykonanych przez siebie wyrobów?
Czy usługa składania mebli z gotowych elementów oraz ich montaż podlega pod zakres usług stolarskich opodatkowanych kartą podatkową?
Pozarolnicza działalność gospodarcza, którą Wnioskodawca zamierza prowadzić, polegająca na świadczeniu usług stolarskich w głównej mierze w zakresie składania, skręcania i montażu fabrycznie nowych mebli, może być opodatkowana w formie karty podatkowej (przy spełnieniu pozostałych warunków wynikających z cytowanej ustawy).
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować usługi stołówkowe świadczone przez Wnioskodawcę?
Należy uznać, iż pozarolnicza działalność gospodarcza, którą Wnioskodawca zamierza prowadzić, polegająca na świadczeniu usług stolarskich w głównej mierze w zakresie składania, skręcania i montażu fabrycznie nowych mebli, może być opodatkowana w formie karty Podatkowej (przy spełnieniu pozostałych warunków wynikających z cytowanej ustawy).
Należy uznać, iż pozarolnicza działalność gospodarcza, którą Wnioskodawca zamierza prowadzić, polegająca na świadczeniu usług stolarskich w głównej mierze w zakresie składania, skręcania i montażu fabrycznie nowych mebli, może być opodatkowana w formie karty Podatkowej (przy spełnieniu pozostałych warunków wynikających z cytowanej ustawy).
1. Czy prawidłowo zostanie zastosowana stawka 5,5% ryczałtu w przypadku wykonania, z własnych materiałów, schodów, poręczy, ogrodzeń (płot), palet drewnianych, krzeseł i mebli ogrodowych do siedzenia, altan ogrodowych, donic do kwiatów oraz elementów stolarki budowlanej (np. wykonanie z drewna lub elementów drewnopodobnych elementów podłogi, szaf, lad). 2. Czy ta sama stawka znajdzie zastosowanie do
Czy usługi stolarskie, tj.: składanie mebli, montaż mebli, podlegają opodatkowaniu kartą podatkową ?
Czy prawidłowo została zastosowana stawka 5,5% ryczałtu, w przypadku świadczenia poniżej wymienionych usług, tj.: 1. zakładanie stolarki budowlanej (zakładanie podłóg, montowanie drewnianych lad, półek, szaf, listew wystawowych, podajników, montaż i demontaż stoisk targowych),2. wykonywanie ww. elementów stolarki budowlanej, np. wykonywanie elementów z drewna, z elementów drewnopodobnych, z płyty wiórowej
Czy prawidłowo stosowana jest stawka 7% na wykonanie i montaż: schodów na konstrukcji drewnianej, okładanie schodów betonowych konstrukcją drewnianą, drzwi wewnętrznych, okien, futryn do drzwi mebli w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Czy do dnia 31 grudnia 2007r: - usługa montażu stolarki wraz z wartością tej stolarki nabywanej od innych producentów podlega opodatkowaniu stawką 7% (z wyłączeniem lokali użytkowych),- usługa montażu stolarki wraz z wartością tej stolarki wyprodukowanej przez podatnika podlega opodatkowaniu stawką 7% (z wyłączeniem lokali użytkowych)?
Dotyczy stawki VAT na usługę polegającą na wykonaniu klepki parkietowej na zamówienie klienta oraz wykonanie klepki parkietowej z materiału powierzonego.
Pytanie podatnika dotyczy opodatkowania stawką podatku od towarów i usług: produkcji i montażu szaf wnękowych, schodów, balustrad, drewnianych konstrukcji ścianek działowych, daszków wejściowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Czy można zastosować jednolitą 7% stawkę podatku od towarów i usług do całości usługi remontowej czy też budowlanej wykonywanej w budynkach mieszkalnych bez wyłączania z usługi wartości materiałów?
Jaka stawka podatku od towarów i usług obowiązuje przy usługach montażu drzwi, okien etc. wykonywanych z materiału wnioskodawcy świadczącego usługi stolarsko-ciesielskie?
Podatnik jest dystrybutorem podłóg drewnianych: parkietu, mozaiki, finish-parkietu, desek z drewna iglastego i liściastego, warstwowych podłóg drewnianych oraz podłóg laminowanych. Oprócz sprzedaży poszczególnych wyrobów odbiorcom detalicznym i hurtowym wg stawki VAT 22% Strona wykonuje podłogi z ww. materiałów w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielomieszkaniowych. Montażem podłóg Podatnik
dotyczy opodatkowania usług stolarskich świadczonych na terenie Francji oraz sposobu wystawiania faktur w walucie euro
Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, iż podatnik wykonuje usługi stolarskie. Zapytanie dotyczy stawki opodatkowania usług polegających na:- wykonaniu remontu istniejącej drewnianej klatki schodowej w budynku mieszkalnym;- wykonaniu i montażu drewnianych schodów w budowanym domu jednorodzinnym.
Czy istnieje obowiązek instalacji kasy rejestrującej w przypadku świadczenia usług stolarskich w sytuacji, gdy każda sprzedaż dokumentowana jest fakturą VAT, liczba wszystkich dokonanych operacji sprzedaży usług nie przekroczyła 50, a liczba odbiorców była mniejsza niż 20?