Interpretacja indywidualna z dnia 17 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.783.2022.1.MR
Określenie czy otrzymywane świadczenia nieodpłatne (częściowo odpłatne) będą stanowić przychód z tego tytułu.
Określenie czy otrzymywane świadczenia nieodpłatne (częściowo odpłatne) będą stanowić przychód z tego tytułu.
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego użytkowania pojazdu typu zamiatarka w związku z zawartą umową oddania pojazdu w celach testowych.
przychody z tytułu bezpłatnego użytkowania pomieszczeń, tj. zastosowania art.12 ust.1 i 6 updop.
Czy udostępnienie Wnioskodawcy Urządzeń, wykorzystywanych dla celów produkcji Towarów, których odbiorcami są Kontrahenci, w części w jakiej stanowią one własność lub współwłasność Kontrahentów, stanowi przychód Spółki z nieodpłatnego lub częściowo odpłatnego otrzymania rzeczy lub praw lub uzyskania innych nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń?
Czy w przypadku nieodpłatnego użytkowania części pomieszczeń Spółka powinna traktować to jako nieodpłatne świadczenie usług w związku z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przekazanie działki Gminie X w bezpłatne użyczenie, rodzi po stronie Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółdzielnia osiąga przychód w rozumieniu art. 12 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a co za tym idzie czy będzie zobligowana do opłacenia podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z zasadami określonymi w art. 12 ust. 6 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
w zakresie skutków podatkowych związanych z używaniem wskazanych we wniosku składników majątku zleceniodawcy oraz ze zwrotem wydatków związanych z eksploatacją tych składników majątkowych, a także wydatków związanych z podróżami (krajowymi i zagranicznymi), w celu wykonania umowy zawartej z tym zleceniodawcą.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych świadczeń.
Czy Spółka uzyskuje przychody z nieodpłatnych świadczeń w wyniku nabycia na podstawie Umowy licencji na oprogramowanie i roczne aktualizacje oprogramowania używanego wyłącznie na urządzeniach nabywanych od dostawcy (tzw. meinframy")?
1. Czy Spółka osiągając z tytułu zbycia Systemu przychód w wysokości niższej od kosztu nabycia lub wytworzenia Systemu ustala przychód podatkowy w wysokości wartości określonej w umowie, czy też jest zobowiązana ustalić przychód w wartości rynkowej (art. 14 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy Spółka korzystając w trakcie trwania umowy z Systemu, który stanowi własność Zamawiającego
Czy Wnioskodawczyni, w związku z używaniem telefonów komórkowych i opłacaniem faktur za telefony przez Spółkę oraz w związku z udostępnianiem jej samochodu na warunkach przedstawionych w opisanej sytuacji, uzyskuje przychód z nieodpłatnych świadczeń na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy postanowienie umowne o zwolnieniu Wnioskodawcy, jako najemcy, z czynszu stanowi dla Wnioskodawcy przychód będący nieodpłatnym świadczeniem podlegającym wpisowi do podatkowej księgi przychodów i rozchodów, do kolumny pozostałe przychody" na podstawie zapisu umowy?
Czy w przypadku bezpłatnego użytkowania pomieszczeń Spółka powinna traktować to jako nieodpłatne świadczenie usług w związku z artykułem 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w świetle art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bezpłatne korzystanie z pasa drogowego w celu prowadzenia robót uznać należy za przychód podatkowy?
Możliwość powstania przychodu z tytułu umowy użyczenia nieruchomości.
powstanie przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego używania sprzętu komputerowego
Czy przyjęcie przez Spółkę w użyczenie (bezpłatne używanie) od odbiorców usług świadczonych przez Spółkę przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych będzie stanowiło dla Niej przychód do opodatkowania?
VAT - w zakresie wystawiania faktur VAT za świadczone usługi na rzecz producenta filmu
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na rzecz podwykonawców mogą być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki w dacie ich poniesienia pod warunkiem udokumentowania ich na podstawie umów zawartych z podwykonawcami, otrzymanych od podwykonawców sprawozdań, raportów czy notatek służbowych zawierających informacje o podjętych czynnościach oraz zgromadzonych potwierdzeń prowadzonej z podwykonawcami
Dotyczy obowiązku odprowadzenia podatku VAT od otrzymanej nagrody w postaci wewnętrznego bonu towarowego, wydanego przez X w ramach sprzedaży premiowej.
Kwestia powstania obowiązku podatkowegow zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w stosunku do firmy jako udostępniającej samochody podmiotom gospodarczym.
Czy po wstąpieniu w prawa i obowiązki umowy leasingowej przez nowego korzystającego ulegnie zmianie podstawowy okres trwania umowy leasingu oraz czy nowy korzystający i finansujący mogą nadal postępować zgodnie z art. 17b-17h updop, a w szczególności czy leasingodawca będzie w dzlszym ciągu uprawniony do odsprzedaży przedmiotu leasingu nowemu korzystającemu po cenie ustlonej w tejże umowie z poprzednim
Czy w przypadku zawarcia umowy wzajemnej o nieodpłatnym świadczeniu powstanie przychód a tym samym powstanie obowiązek płacenia z tego tytułu podatku dochodowego od osób prawnych przez Parafię?