Interpretacja indywidualna z dnia 21 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.355.2023.4.EB
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT planowanej sprzedaży udziału w działce.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT planowanej sprzedaży udziału w działce.
1. Czy Spółka Przejmująca w wyniku przeprowadzenia planowanego połączenia odwrotnego osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy Spółka Przejmowana w wyniku przeprowadzenia planowanego połączenia odwrotnego osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych 3. Czy Wspólnicy Spółki Przejmowanej w związku z planowanym połączeniem
Czy będąc w posiadaniu własnych udziałów w celu umorzenia ich można podlegać pod CIT Estoński?
Sprzedaż udziału w nieruchomości niezabudowanej
Sprzedaż udziału w nieruchomości niezabudowanej
Skutki podatkowych odwrotnego połączenia spółek.
Uznanie, że otrzymywana przez Spółkę kwota udziału własnego nie stanowi wynagrodzenia z tytułu odpłatnej dostawy towarów ani odpłatnego świadczenia usług.
Czy w przypadku dobrowolnego umorzenia udziałów i umówienia się na wynagrodzenie pieniężne przekraczające wartość nominalną umarzanych udziałów, po stronie Spółki powstanie przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?
w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez Spółkę na nabycie od wspólnika udziałów celem ich umorzenia stanowić będą dla Spółki koszty uzyskania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.
Opodatkowanie dotacji oraz wkładu własnego otrzymanego od Uczestników na realizacje Projektu, dokumentowanie otrzymanej dotacji oraz otrzymanego wkładu własnego od Uczestników, uznanie otrzymanej dotacji oraz wkładów własnych Uczestników za kwotę brutto, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją Projektu.
Nieodpłatne zbycie na rzecz Wnioskodawcy udziałów objętych uprzednio przez niektórych wspólników w kapitale zakładowym w celu ich umorzenia.
ustalenie, czy nieodpłatne nabycie udziałów własnych przez Spółkę w celu ich umorzenia będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego
Połączenie spółek oraz umorzenie udziałów własnych.
1. Czy po stronie Wnioskodawcy w związku z przejęciem E. w ramach połączenia odwrotnego powstanie przychód (dochód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 2. Czy ew. umorzenie udziałów własnych, które W. przejmie w wyniku połączenia z E. wiąże się z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ?
W zakresie skutków podatkowych ustalenia wypłaty wynagrodzenia za umorzone udziały w transzach, gdy (zgodnie z harmonogramem) termin, w którym będą wypłacane niektóre transze, nastąpi po okresie dłuższym niż jeden rok od dnia podjęcia uchwały o umorzeniu.
W zakresie powstania przychodu w związku nabyciem własnych udziałów w celu umorzenia oraz skutków podatkowych ustalenia wynagrodzenia za umorzenie udziałów w wysokości przekraczającej nominalną wartość umarzanych udziałów, a nawet sumę kapitałów własnych Spółki.
nieodpłatne zbycie w celu dobrowolnego umorzenie udziałów własnych
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce A, na rzecz podmiotu trzeciego, przychodem podatkowym Wnioskodawcy będzie cena określona w umowie sprzedaży? (część pytania zadanego we wniosku)
Czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Wnioskodawcę udziałów własnych w celu ich umorzenia oraz ich umorzeniem po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy wartość nominalna udziałów w Spółce Nabywającej otrzymanych przez Wnioskodawcę w zamian za aport udziałów w Spółce Inwestycyjnej nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychodu na gruncie ustawy o CIT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w momencie sprzedaży przez Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków w Spółce Osobowej, Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości wartości nominalnej udziałów własnych wydanych przez Wnioskodawcę w zamian za aport udziałów w Spółce?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania zagranicznej spółki kontrolowanej z tytułu uregulowania wynagrodzenia za umorzone udziały przez wydanie wierzytelności pożyczkowej.
Czy nabycie przez Wnioskodawcę 100% udziałów w Spółce kapitałowej w drodze wniesienia ich do Wnioskodawcy przez Udziałowca w formie aportu w zamian za wydanie udziałów własnych, będzie stanowić wymianę udziałów w rozumieniu art. 12 ust. 4d ustawy o CIT, w związku z czym wartość udziałów Spółki kapitałowej nabytych przez Wnioskodawcę nie będzie stanowić dla niego przychodu?
Czy w związku z połączeniem Spółki oraz SKA realizowanym poprzez przejęcie całego majątku SKA przez Spółkę, Spółka zobowiązana będzie do rozpoznania przychodu podatkowego na gruncie przepisów ustawy o CIT?