Interpretacja indywidualna z dnia 26 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.820.2023.2.ID
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usługi związanej z zarządzaniem flotą samochodową.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Czy prowadzona działalność gospodarcza mogła być opodatkowana w latach 2007-2010 w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%?
Czy działalność gospodarcza świadczona w zakresie przewozu towarów samochodami powyżej dwóch ton, dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, może być opodatkowana w formie ryczałtu ewidencjonowanego stawką 5,5%?
Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy działalność naszej Spółki, która świadczy usługi taborem samochodowym (samochód ciężarowy o ładowności 710 kg oraz naczepa 1560 kg łącznie 2280 kg winno być 2270 kg), a jako formę rozliczenia podatku dochodowego wybrała ryczałt ewidencjonowany w stawce 5,5% jest zgodna z ustawą?
Czy działalność gospodarcza świadczona w zakresie przewozu towarów samochodami o ładowności pow. 2 ton, dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, może być opodatkowana w formie ryczałtu ewidencjonowanego stawką 5,5%?