Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.535.2024.2.ANK
Neutralność podatkowa wymiany udziałów z perspektywy Spółki Nabywającej.
Neutralność podatkowa wymiany udziałów z perspektywy Spółki Nabywającej.
Czy w przypadku dokonania przez Wnioskodawcę odpłatnego przeniesienia udziału w prawie własności lokalu użytkowego, w drodze ugody sądowej, Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skutki podatkowe zawarcia umowy dożywocia.
Skutki podatkowe zawarcia umowy dożywocia.
możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego
możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego oraz gruntu lub udziału w gruncie związanego z tym lokalem, po spełnieniu warunków
sposób opodatkowania przychodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego
możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (tzw. ulgi meldunkowej), po spełnieniu ustawowych warunków
Sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego nie będzie stanowić dostawy towarów podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz dotychczasowych użytkowników wieczystych gdzie do ustanowienia prawa użytkowania wieczystego doszło przed dniem 1 maja 2004 r.
Sprzedaż nieruchomości gruntowych, będących w użytkowaniu wieczystym na rzecz dotychczasowych użytkowników wieczystych nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy, ani żadnej innej czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i pozostaje poza zakresem ustawy. Zatem Wnioskodawca może dokonać korekty wystawionych faktur, w których został naliczony podatek VAT i
Zbycie nieruchomości na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy planowane sporządzenie umowy o dożywocie będzie powodowało powstanie obowiązku uiszczenia podatku dochodowego w wysokości 10 % od zbycia mieszkania własnościowego?
1. Czy po sprzedaży mieszkania wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić 19% podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania? 2. Czy fakt że wnioskodawczyni wymeldowała się przed sprzedażą z mieszkania, pomimo że była w nim zameldowana w sposób ciągły przez kilkanaście lat (od 1986r. do połowy 2007r.) spowoduje utratę prawa do tzw. ulgi meldunkowej? 3. Czy oboje wraz z mężem będą musieli zapłacić 19% podatek
Czy w przypadku, jeżeli przed ustanowieniem spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu (2005r.) a przeniesieniem na odrębną własność lokalu (2008r.) upłynęło mniej niż 5 lat, to czy czynność ta jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadzie art. 30e w związku z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wnioskodawczyni podlega uldze meldunkowej w myśl art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ogólnej interpretacji Ministra Finansów w tej sprawie nr DD2/033/0557/SKT/07/1682?
Czy w opisanym stanie faktycznym uzyskany przez wnioskodawcę przychód z tytułu odpłatnego zbycia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego będzie korzystał z określonego w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwolnienia od podatku?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego?
Od jakiej części należny jest podatek dochodowy od osób fizycznych?
Jaka jest wysokość i sposób naliczenia podatku dochodowego w świetle nowelizacji ustawy o podatku dochodowym z dn. 01 stycznia 2007r. biorąc pod uwagę oświadczenie o wykorzystaniu całej kwoty na zakup innej nieruchomości w ciągu 2 lat od sprzedaży mieszkania i ulgę meldunkową?
Czy obowiązek zameldowania na stałe dotyczy obojga małżonków, czy wystarczy że zameldowane jest jedno z małżonków i czy w związku z tym żona musi zapłacić swoją część podatku mimo wspólnego opodatkowania?
Czy będąc zameldowanym w lokalu mieszkalnym przez 17 lat przed jego zbyciem małżonkom przysługuje zwolnienie od podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?