Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.494.2024.2.IG
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
czy uzyskane umorzenie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie stanowiło przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi zwolniony od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie momentu, w którym należy rozpoznać przychód podatkowy z tytułu warunkowego umorzenia pożyczki
Kiedy nastąpi moment obowiązku podatkowego dla umorzonej kwoty pożyczki, czy w momencie zawarcia umowy, czy w momencie spełnienia wszystkich postawionych przez WFOŚiGW warunków umorzenia?
W zakresie momentu powstania przychodu z tytułu umorzenia przez WFOŚiGW kwoty pożyczki oraz należnych odsetek.
Czy wartość umorzonej pożyczki jest przychodem jako umorzone zobowiązanie wobec WFOŚiGW?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od środków trwałych, które zostały sfinansowane częściowo kwotą odpowiadającą umorzonej pożyczce.
Przychód strefowy w związku z umorzeniem zobowiązania z tytułu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu umorzonej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu umorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę środków trwałych.
Czy odpisy amortyzacyjne od środków trwałych sfinansowanych z pożyczki, która następnie została w części umorzona, otrzymanej z WFOŚiGW lub NFOŚiGW, będą mogły być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności?
Czy kwota umorzenia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będąca pomocą publiczną udzieloną na podstawie ustawy Prawo ochrony środowiska i zgodnie z przepisami ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 roku o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej oraz przepisami wykonawczymi, przeznaczona na sfinansowanie opisanych w stanie faktycznym zadań inwestycyjnych, podlega
Zakres skutków podatkowych sfinansowania osobom fizycznym usługi związanej z odbiorem, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest.
1. Czy w związku z umorzeniem przez pożyczkodawcę spłaty części kapitału pozyczki - dla Spółki powstanie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w części wartości umorzonej pożyczki? 2. Czy z tytułu umorzonej części pożyczki Spółka będzie miała nadal prawo do dokonywania amortyzacji środka trwałego finansowanego w całości
1. Czy w związku z umorzeniem przez pożyczkodawcę spłaty części kapitału pożyczki dla Spółki powstanie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w części wartości umorzonej pożyczki? 2. Czy z tytułu umorzonej części pożyczki Spółka będzie miała nadal prawo do dokonywania amortyzacji środka trwałego finansowanego w całości
1.Czy słusznie Spółka rozpoznała przychód do opodatkowania w dacie decyzji Zarządu WFOŚiGW o warunkowym umorzeniu pożyczki?2.Czy koszty amortyzacji ulepszonego budynku w całości będą kosztem uzyskania przychodu po zakończeniu zadania termomodernizacji, a odpisywane kwoty umorzonej pożyczki w pozostałe przychody operacyjne z rozliczeń międzyokresowych przychodów nie będą stanowiły przychodu do opodatkowania
Czy Spółka prawidłowo zaliczy amortyzację w wysokości umorzonej pożyczki do kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu?
Czy Spółka prawidłowo nie zaliczy do przychodów podatkowych kwoty umorzonej pożyczki?
Czy nieodpłatne świadczenie, jakie Spółka otrzyma w wyniku umorzenia pożyczek z WFOŚIGW, przeznaczone na sfinansowanie konkretnych przedsięwzięć, będzie podlegało zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Spółka postąpiła prawidłowo wyłączając z kosztów uzyskania przychodów części opłat leasingowych pokrytych dofinansowaniem otrzymanym z umorzenia pożyczki z WFOŚiGW?
Czy otrzymane umorzenie pożyczki z WFOSiGW na budowę, zakup środków trwałych jest zwolnione z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy cała wartość ww. nagród rzeczowych współfinansowanych ze środków przeznaczonych na realizację Programu Operacyjnego , wręczonych dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym i fotograficznym zorganizowanym przez Wnioskodawcę jako Instytucję Wdrażającą, w ramach akcji promocyjno-informacyjnej, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21
Czy kwota umorzonej pożyczki przeznaczonej na wydatki inwestycyjne stanowi przychód podatkowy podlegający zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też stanowi przychód podatkowy w dniu umorzenia przez WFOŚiGW w myśl art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ww. ustawy?
Czy wartość umorzonej pożyczki jest przychodem jako umorzone zobowiązanie wobec WFOŚiGW?