Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2015, sygn. DD3/033/406/OBQ/14, Minister Finansów, sygn. DD3/033/406/OBQ/14
Zwolnienie przedmiotowe.
Wynagrodzenie Wnioskodawcy z tytułu umowy o pracę nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione uwarunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy. To jednoznacznie przesądza o braku podstaw do zwolnienia, bowiem w świetle unormowania omawianego przepisu niespełnienie jednej z przesłanek
1. Czy stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych otrzymane dofinansowanie, w tym płatność pozyskana z przedstawionych do refundacji wydatków poniesionych przez Miasto na modernizację sieci ciepłowniczych i dokumentację projektową, wniesionych w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, będzie zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy wynagrodzenie Wnioskodawcy za pracę w C. w części, w której jest finansowane ze środków bezzwrotnej pomocy Unii Europejskiej, jest - od początku okresu zatrudnienia w C., tj. od dnia 01.09.2009 r., zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Rozliczenia środków pieniężnych w trybie konwersji wierzytelności nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy w świetle przepisów art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za okres wykonywanej pracy dla spółki akcyjnej, w procencie wymienionym w załączonym zaświadczeniu powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisów art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za okres wykonywanej pracy dla spółki akcyjnej, w procencie wymienionym w załączonym zaświadczeniu powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisów art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za okres wykonywanej pracy dla spółki akcyjnej, w procencie wymienionym w załączonym zaświadczeniu powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisów art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie wnioskodawcy powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za pracę wykonywaną w okresie od 18 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. jest wolne w 85 % od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawczyni za pracę wykonywaną dla S.A. Oddział w Polsce w okresie od 7 czerwca 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. jest wolne w 85% od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie Wnioskodawcy za pracę wykonywaną dla S.A. Oddział w Polsce w okresie od 11 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. jest wolne w 85% od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Uzyskany przez Wnioskodawcę dochód finansowany ze środków pomocowych Funduszu Spójności nie podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji dochody te podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na ogólnych zasadach.
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Czy otrzymywane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie (dochód) z tytułu umowy o pracę w części sfinansowanej z Funduszu Spójności korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach POliŚ) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
1. Czy koszty doradztwa dotyczącego uzyskania dotacji (w tym wypełnienia wniosku) stanowić będą koszty uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w momencie ich poniesienia, natomiast po uzyskaniu refundacji poniesionych wydatków na sporządzenie aplikacji w tej części powinny zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodów?2. Czy koszty związane
Czy dochód Spółki w postaci wynagrodzenia za wykonanie umowy pochodzący ze środków Funduszu Spójności może korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.1 pkt 17 Ustawy CIT? Czy koszty uzyskania przychodów w postaci poniesionych wydatków związanych z realizacją prac na rzecz Zakładu Spółka może ustalić w takim stosunku, w jakim pozostają przychody z wypłacanych
Czy otrzymywane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w części sfinansowanej z Funduszu Spójności korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego?
Czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zaliczać wydatki na wymienione wyżej cele do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczać je do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Kiedy należy wykazać przychód z tytułu wykonanej usługi? Kiedy można uznać, że doszło do wykonania usługi? Czy dniem tym będzie dzień przekazania Raportu Zamawiającemu, czy też dzień, w którym Zamawiający zaakceptuje Raport Jak H powinien ustalić przychód w sytuacji, gdy Zamawiający mimo upływu 30 dniowego terminu na akceptację lub odrzucenie raportu nie zatwierdził ani nie odrzucił Raportu?
Czy Wnioskodawca może wystąpić do Urzędu Skarbowego z wnioskiem o zwrot zapłaconych zaliczek podatkowych? Wszystkie należne podatki Wnioskodawca opłaca w ustawowych terminach.
Czy Wnioskodawca może składać korektę zeznania podatkowego tylko na podstawie otrzymanych pism, czy też musi powołać się na konkretne przepisy, a jeśli tak to jakie?