Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.427.2023.2.KR
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga na powrót).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga na powrót).
Prawo do skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy należności uzyskane od Dłużników i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami będą stanowiły płatności opodatkowane w Polsce, w tym płatności, o których mowa w art. 21 ustawy o CIT, od których Spółka będzie zobowiązana do poboru podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy o CIT?
w zakresie obowiązku podatkowego, opodatkowania na terytorium Polski dochodu z tytułu najmu nieruchomości oraz dochodu uzyskanego w Wielkiej Brytanii z tytułu umowy o pracę
Opodatkowanie odszkodowania otrzymanego z Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym z faktycznym zarządem w Wielkiej Brytanii, ulga abolicyjna, Konwencja MLI.
1) Czy Wnioskodawczyni powinna odprowadzić podatek z tytułu wypłaconej płatności żałobnej i zasiłku owdowiałego rodzica?2) Jeśli tak, to od jakiej kwoty powinien być naliczany podatek? Czy od kwoty która została przyznana, czy od kwoty wpływającej na konto?3) W jaki sposób powinien być rozliczany ewentualny podatek?
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych angielskim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
Rozliczenie dochodów uzyskanych z pracy jako kierowca wykonywanej za granicą (Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Anglia).
Opodatkowanie dochodów z pracy wykonywanej w Anglii.
Wnioskodawczyni od momentu wyjazdu z Polski (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny) podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Oznacza to, iż w Polsce podlegają opodatkowaniu wyłącznie dochody z pracy wykonywanej na jej terytorium, na podstawie stosunku służbowego lub stosunku pracy, bez względu na miejsce wypłaty wynagrodzenia, oraz dochody z innych źródeł przychodów położonych
w zakresie skutków podatkowych świadczenia usług medycznych na terytorium Wielkiej Brytanii przez osobę fizyczną prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą na terytorium Polski.
Należy uznać, iż w okresie od 16.05.2006 r. do 31.12.2006 r. Wnioskodawczyni posiadała miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Wielkiej Brytanii, co oznacza, że podlegała w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlegała opodatkowaniu jedynie od dochodów osiąganych na terytorium RP zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem umów
opodatkowanie dochodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w Wielkiej Brytanii
Czy emerytura pobierana z Wielkiej Brytanii jest opodatkowana w Polsce?
Czy emerytura pobierana z Wielkiej Brytanii jest opodatkowana w Polsce?
Czy za 2008 r. Wnioskodawca powinien złożyć zeznanie roczne uwzględniając w nim dochody osiągnięte w Wielkiej Brytanii?
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od dochód z giełdy za 2006 i 2007 r. w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii, będąc od 11 maja 2005 r. rezydentem brytyjskim, uwzględniając to, że Urząd Skarbowy w Wielkiej Brytanii stoi na stanowisku, że musi zapłacić w Wielkiej Brytanii?
Czy Wnioskodawczyni posiada ograniczony obowiązek podatkowy w Polsce?
Ustalenie miejsca zamieszkania dla celów podatkowych od września 2004 r. i w latach następnych, ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce w okresie od września 2004 i w latach następnych, rozliczenia dochodów w zeznaniach podatkowych w Polsce za ten okres oraz zastosowania rozstrzygnięcia kwestii skutków podatkowych stanu faktycznego będącego przedmiotem niniejszej interpretacji.
Obowiązek złożenia wniosków PIT-AZ, AZ-O i zeznań podatkowych za lata 2004-2007 w Polsce w związku z wejściem w życie ustawy o abolicji.
Czy emerytura pobierana z Anglii jest opodatkowana w Polsce?
Czy w związku z wypłatą należności wynikających z załączonej umowy Producentowi Spółka ma obowiązek poboru jako płatnik podatku zryczałtowanego zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 12 umowy polsko-angielskiej ?
Czy odsetki, które Spółka zamierza spłacić do Funduszu podlegać będą opodatkowaniu zgodnie z UPO Polska-Wielka Brytania w odniesieniu do Inwestorów A w wysokości 5%, pod warunkiem przedstawienia Spółce przez tych inwestorów certyfikatów rezydencji? Czy odsetki, które Spółka zamierza spłacić do Funduszu podlegać będą opodatkowaniu zgodnie z właściwymi umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartymi