Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.136.2024.2.KO
Możliwość stosowania szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Możliwość stosowania szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Opodatkowanie Usług nr 1-7 świadczonych na rzecz zamawiających oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług noclegowych wykorzystywanych do świadczenia Usług nr 1-7 na podstawie art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt lit. c) i art. 119 ust. 4 ustawy o VAT.
Zastosowanie jednej właściwej stawki podatku VAT dla organizacji Usług nr 1-7 oraz uznanie, że usługa noclegowa jest elementem składowym kompleksowych Usług nr 1-4.
Odsprzedaż wszystkich opisanych we wniosku ww. usług podlega opodatkowaniu zgodnie z zasadami procedury VAT-marża, o której mowa w art. 119 ustawy. W związku z tym miejsce świadczenia tych usług to miejsce, gdzie usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej (art. 28n ust. 1 ustawy) tj. w niniejszej sprawie jest to Polska.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża dla odsprzedawanych usług noclegowych.
Odliczenie podatku z tytułu zakupu usług gastronomicznych i noclegowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania procedury VAT-marża dla odsprzedawanych przez Wnioskodawcę usług noclegowych.
W zakresie uznania za uslugi turystyki swiadczenia uslug noclegowych/hotelowych wraz z odpowiednia informacja i/lub doradztwem oraz ewentualnymi innymi uslugami (w tym uslug organizacji wyjazdow integracyjnych), miejsca opodatkowania swiadczonych uslug turystyki opodatkowanych w procedurze VAT marza, uznania za uslugi turystyki swiadczenia uslug obslugi technicznej konferencji/ seminarium/szkolenia
1) Czy wartość opłaty transakcyjnej (prowizji) doliczanej przez Spółkę do ceny odsprzedaży usługi noclegowej, w sytuacji gdy obiekt noclegowy znajduje się na terytorium Polski, jest elementem podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu świadczonej przez Spółkę usługi noclegowej opodatkowanej podatkiem VAT na zasadach ogólnych wg stawki w wysokości 8%?2) Czy wartość opłaty transakcyjnej (prowizji)
w zakresie stosowania stawki VAT 0% dla usług świadczonych na rzecz Klientów, będących przewoźnikami wykonującymi głównie przewozy w transporcie międzynarodowym
Zastosowanie stawki podatku dla świadczonych usług zakwaterowania
Sprzedaż przez Wnioskodawcę usługi hotelowej będzie podlegała opodatkowaniu według szczególnej procedury marży w turystyce i przepis art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług znajdzie w sprawie zastosowanie.
Opodatkowania przekazania vouchera uprawniającego do skorzystania z usług gastronomicznych
stawka dla usług noclegowych i gastronomicznych świadczonych na rzecz przewoźników lotniczych
Czy usługi noclegu z wyżywieniem oraz usługami dodatkowymi mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
stawka dla usług świadczonych na rzecz przewoźników lotniczych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach w tym faktur dokumentujących usługi noclegowe i gastronomiczne, w których wykazana zostanie błędna stawka podatku,
1. Czy należy rozliczyć import usług od usługi telekomunikacyjnej, jeśli została ona wyodrębniona na rachunku hotelowym i podano jej wartość? 2. Czy korzystanie z telefonu hotelowego może stanowić część usługi hotelowej, której to miejscem świadczenia jest miejsce położenia nieruchomości?
Stawka podatku obowiązująca przy organizacji kolonii i obozów.