Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.421.2018.2.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.421.2018.2.MC
Możliwość zastosowania jednorazowej amortyzacji.
Możliwość zastosowania jednorazowej amortyzacji.
możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji środków trwałych
1. Czy jednorazowy odpis od nabytej koparki przeznaczonej do robót ziemnych lub dzierżawy stanowi pomoc de minimis objętą limitem 200 000 euro, pomimo prowadzenia również działalności w sektorze transportu drogowego, dla którego limit tej pomocy wynosi 100 000 euro? 2. Czy rozłożenie na raty zapłaty za koparkę nie pozbawia prawa do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?
Czy przysługuje podatnikowi jednorazowy odpis amortyzacyjny na samochód ciężarowy przeznaczony do przewozu towarów?
Czy Wnioskodawca jako podatnik prowadzący działalność w zakresie usług transportowych miał prawo do jednorazowej amortyzacji samochodu ciężarowego?
Czy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonać amortyzacji środków trwałych zakupionych w trakcie 2007 r. metodą określoną w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle obowiązującego prawa dopuszczalne jest dokonanie jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego w roku podatkowym, w którym zostanie on wprowadzony do ewidencji środków trwałych?
Czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie transportu towarów Wnioskodawca może zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i zaliczyć jednorazowo odpis amortyzacyjny zakupionego samochodu ciężarowego (betono mieszarki) do wysokości nieprzekraczającej 50.000,00 euro tych odpisów amortyzacyjnych?
Czy poprawnie zastosowano jednorazową amortyzację, a jeżeli nie to w jaki sposób można dokonać korekty i czy można zmienić sposób amortyzacji?
Czy prowadząc działalność gospodarczą polegającą na transporcie drogowym towarów był Pan uprawniony do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego z tytułu zakupu ciągnika siodłowego w 2007 r.?
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych do wysokości przysługującego limitu 50 000 euro na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od zakupionych i oddanych do użytkowania w maju i październiku 2007 r. środków transportu w związku z tym, że jednorazowe odpisy amortyzacyjne stanowią pomoc de minimis?
Czy Spółka postąpiła prawidłowo dokonując jednorazowej amortyzacji?
Czy Wnioskodawca ma prawo do jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego, którym jest samochód ciężarowy?
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7-12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca mógł skorzystać jako mały podatnik z jednorazowej amortyzacji środka trwałego?
Czy w związku z powyższą sytuacją Wnioskodawca może dla tych środków trwałych zastosować jednorazową amortyzację w ramach pomocy de minimis?
Czy firma transportowa będąca małym podatnikiem może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w aspekcie pomocy de minimis w przypadku zakupu samochodu ciężarowego do świadczenia usług drogowego transportu towarowego?
Czy dokonanie jednorazowej amortyzacji jest prawidłowe i zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych art. 22k ust.7-12.
Czy jednorazowa amortyzacja dokonana w 2007 roku przez wnioskodawcę jest zastosowana prawidłowo.
Czy Spółka prawidłowo postąpiła dokonując jednorazowej amortyzacji do wysokości 50 000 euro czyli 199 000 zł.
Analizując złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej należy zauważyć, iż intencją Wnioskodawcy było zapytanie, czy przysługuje mu prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego dotyczącego samochodu ciężarowego.