Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2016, sygn. ILPB1/4511-1-1416/15-2/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-1416/15-2/PP
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej dot. usług nabywanych na terenie Unii Europejskiej.
W przedstawionym stanie faktycznym, brak jest podstaw prawnych do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej tzw. ryczałtów za noclegi, naliczonych w związku z odbywaniem podróży służbowej.
Czy można zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowej, krajowej i zagranicznej, osoby prowadzącej działalność gospodarczą?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej diet z tytułu podroży służbowych.
Czy w związku z powierzeniem zleceniobiorcom (członkom zarządu) przedmiotowych aktywów Spółki na potrzeby wykonywania zleconych czynności oraz pokrywaniem przez Spółkę kosztów, związanych z ich eksploatacją, a także kosztów krajowych i zagranicznych podróży członków zarządu, wynikających z realizacji powierzonych im przez Spółkę obowiązków, po stronie zleceniobiorców powstanie przychód w rozumieniu
Jak należy opodatkować przychody uzyskiwane od niemieckiego pracodawcy?
Jakie są skutki podatkowe wypłaty wynagrodzenia za czas szkolenia w siedzibie niemieckiego pracodawcy?
Czy równowartość poniesionych przez Teatr kosztów noclegów dla twórcy zwolnione jest od podatku dochodowego od osób fizycznych? W związku z powyższym twórca nie będzie musiał wykazywać uzyskanego świadczenia jako przychodu w zeznaniu rocznym, a Teatr nie będzie miał obowiązku wystawienia w tym zakresie informacji PIT-8C?
Czy wymienione w opisie stanu faktycznego koszty stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
Zakres skutków podatkowych związanych z pokrywaniem przez Spółkę kosztów podróży służbowej lub zwrotem pracownikom kosztów ponoszonych przez nich w trakcie zagranicznej podróży służbowej.
W jaki sposób należy opodatkować przychody uzyskiwane od węgierskiego pracodawcy?
W związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym Spółka zwraca się o potwierdzenie, że przy zastosowaniu opisanej powyżej procedury rozliczania kosztów związanych z odbyciem wyjazdu służbowego, prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków za przejazdy taksówkami udokumentowanych paragonami fiskalnymi pochodzącymi z kas rejestrujących zainstalowanych w taksówkach?
Należy uznać, że wydatki udokumentowane paragonem mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki, z tym jednak zastrzeżeniem, że ocena, czy w określonej sytuacji znajduje uzasadnienie udokumentowanie wydatku określonym dowodem może być dokonana przez organ podatkowy jedynie podczas postępowania dowodowego.
1. Czy w świetle zapisów art. 12 ust. 1, art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypłacane pracownikowi kwoty, jako zwrot wydatków za przejazdy taksówkami w podróży służbowej stanowi przychód ze stosunku pracy zwolniony z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie zachodzi obowiązek pobierania
Czy kwota ryczałtów za noclegi wypłacana kierowcom, będzie kosztem podatkowym w firmie?
Czy koszt trumny, która stanowi integralną cześć transportu i jest obowiązkowa przy transporcie stanowi koszt uzyskania przychodu?
Czy pracodawca użytkownik będzie mógł wliczyć w koszty uzyskania przychodu należycie obliczone i udokumentowane koszty podróży służbowej pracownika tymczasowego?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Wydatek związany z repatriacją zwłok z Ukrainy do Polski nie ma bezpośredniego związku z transakcjami opodatkowanymi podatnika, lecz zgodnie z § 12 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2002 r. w razie zgonu pracownika za granicą pracodawca pokrywa koszty transportu zwłok do kraju. Koszt repatriacji zwłok do kraju nie został zakwalifikowany do przesłanek negatywnych
Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków udokumentowanych paragonami fiskalnymi z kas rejestrujących zainstalowanych w taksówkach?
Czy z tytułu wyjazdów służbowych w ramach świadczonych usług kierowania pojazdami na terenie kraju i w krajach Unii Europejskiej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu diety krajowe i zagraniczne naliczone przez Niego, jako prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, w wysokości nieprzekraczającej kwot, o których mowaw art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób