Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.178.2020.4.MU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.178.2020.4.MU
Obowiązki płatnika.
Świadczenia polegające na bezpośrednim pokrywaniu lub refundacji przez Wnioskodawcę kosztów dojazdów, wyżywienia, zakwaterowania innych niezbędnych wydatków związanych z podróżą, osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, mającym miejsce zamieszkania w Polsce oraz nierezydentom, którzy nie przedstawią certyfikatu rezydencji, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu w Polsce korzystający ze
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzeń, honorariów i innych świadczeń osobom realizującym Projekt Bliźniaczy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Pokrywanie kosztów oddelegowania, tj. wynajmu mieszkania, miejsca parkingowego oraz dostępu do internetu przez Spółkę polską nie powoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terytorium Polski.
W przedstawionym stanie faktycznym, brak jest podstaw prawnych do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej tzw. ryczałtów za noclegi, naliczonych w związku z odbywaniem podróży służbowej.
Czy można zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowej, krajowej i zagranicznej, osoby prowadzącej działalność gospodarczą?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej diet z tytułu podroży służbowych.
Obowiązki płatnika ciążące na Spółce (Wnioskodawcy) w związku z uczestnictwem w spotkaniach przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, do których Spółka kieruje bezpośrednio zaproszenia na spotkania.
Czy z tytułu wyjazdów służbowych w ramach świadczonych usług kierowania pojazdami na terenie kraju i w krajach Unii Europejskiej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu diety krajowe i zagraniczne naliczone przez Niego, jako prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, w wysokości nieprzekraczającej kwot, o których mowaw art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu podróży służbowych pracowników (wydatki na przejazdy taksówkami).
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej koszty wyjazdów służbowych ponoszonych w ramach realizowanych zleceń zagranicznych?
Czy właściciel firmy transportowej świadczący osobiście usługi kierowcy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość diet z tytułu podróży służbowych osób prowadzących działalność gospodarczą, do wysokości diet przysługujących pracownikom, określonych w odrębnych przepisach?
Czy dieta może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów?
PIT - diety przedsiębiorcy i pracowników
Czy diety i ryczałty za noclegi wypłacane kierowcom w firmie transportowej są kosztami uzyskania przychodów?
Czy z tytułu wyjazdów służbowych w ramach świadczonych przez Wnioskodawcę usług kierowania pojazdami na terenie kraju i w krajach Unii Europejskiej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety krajowe i zagraniczne naliczone przez Wnioskodawcę jako prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, w wysokości nie przekraczającej kwot, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku
zwolnienie z opodatkowania wartości diet z tytułu podróży służbowych pracowników oraz możliwości zaliczenia przedmiotowych diet do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy wyjazdy osób prowadzących działalność gospodarczą związane ze świadczeniem usług poza granicami kraju są podróżą służbową osób prowadzących działalność gospodarczą, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 52 i w związku z tym diety są kosztem uzyskania przychodów w kwotach nie wyższych niż przysługują pracownikom?
Czy prawidłowe będzie zaliczenie diet z tytułu podróży służbowych w koszty uzyskania przychodów dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest świadczenie usług transportu drogowego?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych osoby prowadzącej działalność gospodarczą
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu równowartości diet z tytułu podróży służbowych do wysokości diet należnych pracownikom sfery budżetowej?