Interpretacja indywidualna z dnia 19 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.489.2023.1.TR
Skutki podatkowe transakcji ze złotem oraz srebrem.
Skutki podatkowe transakcji ze złotem oraz srebrem.
Dotyczy ustalenia: - do jakiego źródła na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy zaliczyć przychody osiągane ze zbycia złota, - kiedy należy rozpoznać koszty związane z nabyciem złota.
Opodatkowanie kosztów wysyłki przy sprzedaży złota inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich, czasopism fachowych i sposób wykazywania ich na fakturze/paragonie, dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych spoza terytorium kraju w systemie VAT marża oraz obowiązek odnawiania co dwa lata procedury VAT marża.
Na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabywaniem monet ze złota dewizowego, każdorazowo, kiedy kwota zakupu przekroczy wartość 1000 zł. Obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych nie wystąpi jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione przesłanki, o których mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży złotych monet.
Sposób wykazywania na fakturze/paragonie kosztów wysyłki oraz opodatkowanie ich.
Czy dokonana sprzedaż złota (sztabek) i uzyskany z tego tytułu przychód, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie zastosowania stawki 0% dla dostawy wewnątrzwspólnotowej oraz eksportu złota inwestycyjnego.
W zakresie zastosowania stawki 0% dla dostawy wewnątrzwspólnotowej oraz eksportu złota inwestycyjnego.
W zakresie zastosowania stawki 0% dla dostawy wewnątrzwspólnotowej oraz eksportu złota inwestycyjnego.
Stawka podatku obowiązująca na świadczoną usługę rafinacji złota oraz wymogów jakie musi spełniać sztabka, aby stanowić złoto inwestycyjne.
Stawka podatku dla dostawy zestawu monet.
Stawka podatku mająca zastosowanie do dostawy kompletu monet.