Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.291.2024.3.EZW
WIS USŁUGA – zabieg kosmetyczny
WIS USŁUGA – zabieg (…) z wykorzystaniem urządzenia (…).
WIS USŁUGA – lipoliza iniekcyjna twarzy (podbródek).
WIS świadczenie kompleksowe – przeprowadzenie szkolenia z manicure metodą hybrydową wraz z przekazaniem uczestnikom szkolenia na własność produktów dydaktycznych
WIS USŁUGA – udostępnianie łóżek opalających do naświetlania ciała (usługa solarium).
WIS usługa – zabieg kosmetyczny (…)
WIS USŁUGA – konsultacja trychologiczna.
WIS usługa – udostępniania łóżek opalających do naświetlania ciała (usługa solarium).
WIS usługa – udostępnianie łóżek opalających do naświetlania ciała (usługa solarium
WIS Usługa – udostępnianie łóżek opalających do naświetlania ciała (usługa solarium)
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).
w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług kosmetyki aut
Czy sprzedaż osobom fizycznym i prawnym biletów wstępu i karnetów na basen podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, według stawki VAT 8%, a wstęp na siłownię, czy na kręgielnię według stawki VAT 23%?
1. Czy w związku ze świadczeniem usług sportowo-rekreacyjnych, pozostałych usług związanych z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu PKWiU 93.13.10.0 usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu) - Spółka może stosować obniżoną stawkę podatku 8% VAT? 2. Czy do pozostałych świadczonych usług sportowo-rekreacyjnych PKWiU 96.04.10.0 usługi
Ustalenie właściwej stawki podatku VAT do wykonywanych przez Wnioskodawcę usług.
Czy w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2013 r. powinny być ujęte pozostałe, niezużyte szampony, farby, maseczki i odżywki?
Czy w związku ze świadczeniem zdecydowanej większości usług na rzecz Spółki z o. o. traci się możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej?
1. Czy wymienione materiały rozpoczęte, otwarte w czasie trwania usług stanowią podstawę do zmiany stanu produktów i muszą być ujęte w spisie z natury, jeżeli zostały otwarte i na dzień 31 grudnia są częściowo zużyte do wykonywania usług? 2. Czy pomimo ich rozpoczęcia, częściowego zużycia, powinny być objęte spisem z natury na koniec roku podatkowego, np. według procentowego oszacowania ich zawartości
Czy zamiast stosowanej stawki podatku w wysokości 23% można zastosować stawkę obniżoną 8% w związku z poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy jako pozostałe usługi związane z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać z opodatkowania powyższej działalności w formie karty podatkowej, jeśli tak to w jakiej wysokości?
Świadczenie usług kosmetycznych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według podstawowej, 22% stawki podatku.
W jakiej wysokości rozliczać podatek VAT od usług kosmetycznych manicure i pedicure oraz pozostałych usług kosmetycznych, gdzie indziej nie sklasyfikowanych, odpowiednio PKWiU: 93.02.23-00.00 usługi kosmetyczne, manicure i pedicure, 93.02.24-00.00 usługi kosmetyczne pozostałe, gdzie indziej nie sklasyfikowane?
Czy wykonywane przez salon usługi sklasyfikowane jako PKWiU 85.14.13 oraz PKWiU 85.14.18-00.00 zwolnione są z opodatkowania podatkiem od towarów i usług?