Interpretacja indywidualna z dnia 26 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.62.2023.2.DK
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego stypendium.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego stypendium.
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Czy stypendium im. Immanuela Kanta na realizację projektu doktorskiego jest zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 pkt 1 ust 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody Wnioskodawcy uzyskane z tytułu realizacji stypendium M. są w Polsce zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 39 lub art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przeznaczając nadwyżkę środków finansowych na składki do wysokości 100% wyszczególnione w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c Wnioskodawca nie utraci zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 47?
zwolnienie z opodatkowania otrzymanego stypendium finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Siódmego Programu Ramowego
Czy wynagrodzenia wypłacane w ramach projektu finansowanego przez Komisję Europejską w ramach 7 Programu Ramowego korzystają ze zwolnienia z opodatkowania?
w zakresie zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dochodów w ramach umowy o pracę i stypendium finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Szóstego i Siódmego Programu Ramowego,
Należy stwierdzić, iż cytowane wcześniej zwolnienie podatkowe nie może mieć zastosowania do dochodów pracowników (zleceniobiorców) Wnioskodawcy wykonujących czynności związane z realizację programu. Środki na realizację programu nie zostały bowiem przyznane pracownikom (zleceniobiorcom), a Wnioskodawcy.
Czy Wnioskodawca jako płatnik jest zobowiązany do obliczania i pobierania podatku od wynagrodzenia wynikającego z umów cywilnoprawnych zawartych w celu prawidłowej realizacji umowy dotacji i wpłacenia go we właściwym terminie do organu podatkowego?
zastosowanie zwolnienia przedmiotowego
Czy właściwym jest zastosowanie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do środków finansowych otrzymywanych przez uczniów w ramach projektu pn. , tj.: Czy ucznia otrzymującego stypendium w ramach projektu pn. należy traktować jako uczestnika projektu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 137 ww. ustawy? Czy do środków finansowych otrzymanych przez
Czy otrzymane stypendium pochodzące ze środków bezzwrotnej pomocy jest wolne od podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zakres zwolnienia z opodatkowania dochodów osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę, biorących udział w realizacji projektu w ramach programu Uczenie się przez całe życie - ERASMUS".
W związku z tym, iż wynagrodzenie Wnioskodawcy nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione uwarunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy, to oznacza, iż Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do zwrotu podatku dochodowego.
W jaki sposób rozliczać koszty uzyskania przychodu w sytuacji gdy występują przychody zarówno opodatkowane jak i zwolnione z podatku i nie ma możliwości przyporządkowania tych kosztów do poszczególnych źródeł przychodów?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
1. Czy otrzymana dotacja jest zwolniona w całości z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a koszty kwalifikowane w związku z realizacją projektu nie stanowią kosztów uzyskania przychodu?2. Czy składki na ubezpieczenia społeczne sfinansowane omawianą dotacją (wsparciem pomostowym) Wnioskodawca będzie mógł odliczyć od dochodu?3. Czy składki na ubezpieczenie
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie za okres wykonywanej pracy dla Spółki, w procencie wymienionym w załączonym zaświadczeniu (t.j. 37 037 PLN za okres 01.02.2010 r. - 31.12.2010 r.) powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1. Czy kwoty opisanej dotacji w wysokości 35.000 zł, jak i dotacja pomostowa (wypłacana przez 6 miesięcy) wolne są od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy wydatki na wyposażenie oraz pozostałe wydatki (niestanowiące wydatków na zakup środków trwałych, do których zastosowanie ma art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy) nie będą stanowić koszty
Wynagrodzenie wypłacone Wnioskodawczyni w latach 2005-2008 w związku z realizacją projektu finansowanego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw 2004-2006, refinansowane w 75% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46, z uwagi na niespełnienie przesłanek w nim wymienionych
Czy zasadnym było potrącenie zaliczki na podatek dochodowy tytułem wypłaconego stypendium finansowanego z POKL?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stypendium otrzymane na realizację projektu C. korzysta ze zwolnienia od podatku?