Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.393.2024.1.MM
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika związane z dofinansowaniem w oparciu o kryteria socjalne wycieczek/wczasów, spotkań o charakterze integracyjnym oraz dofinansowanie/sfinansowanie biletów/karnetów dla pracowników, emerytów, rencistów i uprawnionych członków rodzin.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Uznanie czy ponoszone przez Spółkę wydatki na organizację imprez, wyjść integracyjnych oraz szkoleń dla Pracowników i Współpracowników stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na organizację imprez integracyjnych dla pracowników opisanych w stanie faktycznym?
Dotyczy ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznać wydatek niezwiązany z działalnością gospodarczą, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, dalej: „wydatek niezwiązany z prowadzoną działalnością gospodarczą”, w przypadku pracowników otrzymujących zwrot poniesionych kosztów związanych z pracą zdalną, a w przypadku pracowników będących jednocześnie udziałowcami ukryty zysk, o którym mowa w art
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w związku z organizacją spotkań szkoleniowo integracyjnych, w których uczestniczą podwykonawcy i zleceniobiorcy Wnioskodawcy, poniesione wydatki mogą zostać przez Wnioskodawcę zaliczone dla celów podatku dochodowego od osób prawnych do kosztów uzyskania przychodów?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę na: - wspólny lunch lub kolację, - wspólne wyjście na biletowane wydarzenie kulturalne/rozrywkowe/sportowe, wspólne wyjście na strzelnicę, kręgle, gokarty, lot szybowcem, - zakup biletów na wydarzenie kulturalne/rozrywkowe/sportowe, które wręczane są jako prezenty partnerom biznesowym oraz klientom.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie usługi organizacji szkolenia, konferencji, spotkania integracyjnego.
WIS USŁUGA – udostępnienie wiaty piknikowej na imprezę integracyjną (rekreacyjną).
w zakresie obowiązków Spółki jako płatnika w związku z przekazaniem pracownikom świadczeń w postaci paczek świątecznych, voucherów lub bonów oraz upominków
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na nabycie posiłków dla pracowników pracujących na terenie budów, podwykonawców lub pracowników podwykonawców pracujących na terenie budów, pracowników biur regionalnych, pracowników podczas szkoleń, uczestników rady dyrektorów, pracowników podczas spotkań okolicznościowych (np. Wigilii) i wyjść integracyjnych.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na podstawie faktury VAT na zorganizowanie wydarzenia w postaci Uroczystości oraz Meetingu, związanych z otwarciem nowej siedziby Wnioskodawcy.
Czy w związku z organizacją spotkań szkoleniowo integracyjnych, w których uczestniczą m.in. podwykonawcy i zleceniobiorcy Wnioskodawcy, poniesione wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wycieczki dla pracowników, byłych pracowników i innych uprawnionych osób.
1. Czy organizowana impreza integracyjna może być fakturowana jako jedna usługa? 2. Czy jako jedna usługa impreza integracyjna może być opodatkowana obniżoną stawką 8% VAT?
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z nabyciem usługi organizacji Wyjazdu na rzecz pracowników Spółki.
Wycieczka z ZFŚS brak przychodu po stronie pracownika.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z (w odniesieniu do pracowników oraz osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, a także osób fizycznych świadczących usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej): - organizacją spotkań o charakterze integracyjnym oraz zapewnieniem posiłków/usług cateringowych na tych spotkaniach, - organizacją spotkań projektowo-działowych
Czy w związku z organizacją imprezy integracyjnej, po stronie jej uczestników powstaje przychód podlegający opodatkowaniu, w odniesieniu do którego Wnioskodawca ma obowiązek pobrania podatku i który Wnioskodawca ma obowiązek ująć w składanych informacjach/deklaracjach podatkowych?
Obowiązki płatnika- dofinansowanie do wycieczki, wyjazdu integracyjnego, szkolenia, konferencji dla pracowników, zaproszonych gości wraz z osobami towarzyszącymi