Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.177.2024.1.ASZ
Skutki podatkowe nabycia spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości oraz udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe zawarcia umowy darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe zapłaty podatku od spadku w Niemczech.
Czy w związku z tym, że na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, wartość obciążenia z tytułu ww. zapisów testamentowych zwykłych stanowi ciężar spadku, który wyczerpuje całą wartość spadku, jest Pan zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej spadku oraz do zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych tytułem zapisu zwykłego.
Wydatki ponoszone w związku z opieką nad zmarłą – wydatki na pobyt w domu seniora a także lekarstwa i inne koszty bezpośrednio związane z opieką nad spadkodawczynią mogą być odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn jako długi i ciężary spadku, pomniejszając tym samym jej wysokość, jak i wysokość samego podatku. Przy czym należy podkreślić, że tylko wymienione w przepisie
Zaliczenie długów spadkowych do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży odziedziczonej nieruchomości.
Opodatkowanie nabycia spadku z Francji.
w zakresie opodatkowania nabycia spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości
Czy czynność prawna polegająca na nieodpłatnym przekazaniu całego przedsiębiorstwa spółki cywilnej prowadzonej wyłącznie przez małżonków, a objętego wspólnością majątkową małżeńską, na rzecz jednego ze wspólników małżonków podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy czynność prawna polegająca na nieodpłatnym przekazaniu całego przedsiębiorstwa spółki cywilnej prowadzonej wyłącznie przez małżonków, a objętego wspólnością majątkową małżeńską, na rzecz jednego ze wspólników małżonków podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Nie jest możliwe obniżenie na potrzeby podatku od czynności cywilnoprawnych wartości rynkowej zakupionego mieszkania o wartość ustanowionej na rzecz sprzedającej służebności osobistej, ustaloną na podstawie art. 13 ustawy o podatku od spadków i darowizn, bowiem ustawa o pcc nie przewiduje odliczania długów i ciężarów od wartości rynkowej, która to stanowi podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży
Czy nabycie przez Wnioskodawczynię 1/2 udziału w prawie własności Lokalu za wynagrodzeniem stanowiącym sumę kwot: spłaty pieniężnej w gotówce (50.000,00 zł) na rzecz byłego Partnera oraz równowartości długu wynikającego z Umowy Kredytu, który przejmie Wnioskodawczyni w wyniku zniesienia współwłasności nie spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstania obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn
Czy zaprezentowane zdarzenie przyszłe będzie skutkowało w świetle ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych obowiązkiem zapłaty tego podatku z jakiegokolwiek tytułu, w tym jako zmiana umowy spółki jawnej powodująca zwiększenie jej majątku?
podatek od spadków i darowizn w zakresie długu spadkowego
Ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu nabycia spadku, w sytuacji, gdy za granicą zapłacony został podatek od spadków i darowizn.
Czy umowa darowizny w ramach której dochodzi do przejęcia przez obdarowanego długu, jest źródłem przychodów w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a zatem rodzi po stronie darczyńcy obowiązek podatkowy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?
umowa darowizny nieruchomości wraz z zaciągniętym kredytem dokonanej na rzecz Wnioskodawcy przez brata i bratową
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn.