Interpretacja indywidualna z dnia 4 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.86.2024.2.KF
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą dla uczniów stypendiów stażowych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą dla uczniów stypendiów stażowych.
Zwolnienie przedmiotowe stypendium sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty stypendium za praktykę/staż zawodowy, które otrzymują uczestnicy projektu współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków własnych oraz zastosowanie kosztów uzyskania przychodów do wypłacanych stypendiów za praktykę/staż zawodowy.
Czy przychód wynikający z pokrycia kosztów studiów podyplomowych podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Obowiązki płatnika wypłata stypendium (jako pomocy udzielonej w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich i ze środków pieniężnych pochodzących z budżetu Uczelni)
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego
W zakresie obowiązków informacyjnych, jakie mogą ciążyć na Wnioskodawcy w związku z realizacją przez niego projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego oraz obowiązek wystawienia informacji PIT-8C
obowiązek płatnika w związku z wypłatą stypendiów
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem uczestnikom projektu świadczenia stażowego
Zwolnienie z opodatkowania stypendium naukowego i stypendium z tytułu podróży służbowych.
Opodatkowanie stypendiów naukowych oraz stypendiów z tytułu podróży służbowych finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Czy stypendia naukowe/rozwojowe oraz stypendia z tytułu podróży służbowych są przychodem i podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, co powoduje konieczność potrącenia przez Wnioskodawcę, jako płatnika należnej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłacanych stypendiów, zgodnie z art. 35 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą studentom świadczeń (stypendiów) z tytułu odbycia praktyki zawodowej.
1. Czy dofinansowanie dla uczestnika objęte jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Powiat (niemający nr NIP dla celów podatku dochodowego) zobowiązany będzie sporządzić uczestnikom projektu informację PIT-8C?
Czy Wnioskodawca wypłacając wynagrodzenia stażowe na rzecz studentów uczestników projektów stażowych, współfinansowane z III osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (współfinansowane z funduszy strukturalnych Europejskiego Funduszu Społecznego), będzie występował w charakterze płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym świadczenia pieniężne wypłacane w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym, pt. .. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego studentom (uczestnikom projektu) w formie stypendium, będą w całości zwolnione z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy
Czy konieczne jest naliczenie oraz odprowadzenie podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendium za staż/praktykę zawodową wypłaconego uczestnikom projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa bez względu na wiek ucznia oraz na to czy ponosi dodatkowe inne dochody?
Wypłacane przez Wnioskodawcę uczniom (tj. uczestnikom projektu finansowanego ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego) stypendia stażowe jako pomoc udzielana w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakup towarów i usług dokonywanych w celu realizacji działań związanych z realizacja projektu.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania wypłacanego uczestnikom projektu stypendium szkoleniowego i stażowego oraz zaniechanie poboru podatku od wypłacanego uczestnikom projektu dodatku aktywizacyjnego.
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dofinansowania projektu oraz wskazania podstawy prawnej tego zwolnienia
Czy przeznaczając nadwyżkę środków finansowych na składki do wysokości 100% wyszczególnione w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c Wnioskodawca nie utraci zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 47?
Czy wynagrodzenia wypłacane pracownikom w przedstawionym stanie faktycznym będą w części finansowanej ze środków Unii Europejskiej spełniały warunek zwolnienia przewidziany w art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a) PdofU, tj. czy w myśl ustawy pochodzą one od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych ze środków bezzwrotnej pomocy, w tym ze środków programów