Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2020, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.248.2020.2.NK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.248.2020.2.NK
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki z tytułu budowy kotłowni wraz z wyposażeniem i przyłączem gazu, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki z tytułu robót związanych z termomodernizacją oraz robót związanych z wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania związanych ze sprzedażą zwolnioną.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT (sprzedaż gruntu rolnego)
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego z tytułu wydatków na realizację projektu unijnego.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków mieszanych typu I
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków mieszanych typu II oraz wydatków mieszanych typu III
Czy Spółdzielnia ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wykonanie usług związanych z realizacją projektu?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków mieszanych typu I.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków mieszanych typu II.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków mieszanych typu I
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków mieszanych typu II oraz wydatków mieszanych typu III
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków mieszanych typu I, wydatków mieszanych typu II oraz wydatków mieszanych typu III.
Obowiązek rozliczenia podatku naliczonego zgodnie z dyspozycją art. 86 ust. 2 ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r.
1. W jaki sposób oraz w jakich terminach należy dokonać korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia składników majątku o wartości nieprzekraczającej 15 000 zł (o których mowa w pkt 1a stanu faktycznego), nabytych z zamiarem wykorzystywania do czynności dających i niedających prawa do odliczenia podatku naliczonego, w związku z przeznaczeniem ich do działalności w całości opodatkowanej
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku naliczania podatku należnego w związku z wykorzystaniem wydatków mieszanych towarów i usług w pewnej części do zdarzeń niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie proporcji, jaką należy zastosować przy dokonywaniu korekty nieodliczonej kwoty podatku naliczonego oraz określenia okresu rozliczeniowego, za który należy dokonać korekt deklaracji.
Podatek od towarów i usług w zakresie wliczenia do proporcji obrotu z tytułu dostaw towarów i świadczenia usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji oraz wyłączenia od opodatkowania czynności, które Miasto wykonuje w ramach reżimu publicznoprawnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy poprzez dokonanie korekt deklaracji na podstawie art. 86 ust. 13 ustawy.
podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w oparciu o współczynnik struktury sprzedaży oraz sposobu wyliczenia tego współczynnika w oparciu o art. 90 ust. 3 ustawy