Interpretacja indywidualna z dnia 11 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.280.2022.1.MST
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów ryczałtem - skupowanie złomu.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów ryczałtem - skupowanie złomu.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym PGK powinna rozpoznać przychód podatkowy w związku z remontem/likwidacją środków trwałych w momencie powstania Odzysków?
Sprzedaż samochodu i złomu (pralnic parowych).
rozliczenie podatku od towarów i usług w przypadku nabycia i sprzedaży odpadów nieprzetworzonych i demontowanych
w zakresie sprzedaży zużytych opon sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 38.11.54.0, - w zakresie uznania, iż sprzedaż opon używanych należy rozliczyć na zasadach ogólnych, - w zakresie uznania, iż w przypadku sprzedaży zużytych opon sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 46.77.10.0 do firm, które produkują granulat, paliwo alternatywne oraz na rzecz Organizacji recyklingu, które to opony są dostarczane
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych, wydatków dotyczących części wyrobów podlegających utylizacji, sprzedaży pewnej ich części jako złom lub odpady oraz pozyskania ich części nadających się do dalszej produkcj
W przedmiotowej sprawie sprzedaż odciętego fragmentu rurociągu osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej, podlega opodatkowaniu 23% stawką podatku na podstawie art. 41 ust. 1, w związku z art. 146a pkt 1, ustawy o VAT.
Sprzedaż przedmiotowego towaru przez Wnioskodawcę, będącego zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług objęta jest mechanizmem tzw. odwrotnego obciążenia, polegającym na przesunięciu obowiązku rozliczenia podatku należnego na podatnika, o którym mowa w art. 15 ustawy, na rzecz którego dokonywana jest dostawa złomu, po spełnieniu warunków wynikających z art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy
W zakresie stwierdzenia czy zendra mieści się w pojęciu złomu i czy w związku z jej nabyciem Wnioskodawca winien rozliczać podatek VAT.
W zakresie: - uznania za złom cynku i ołowiu w postaci blach postrzępionych oraz cynkowo-ołowianych odpadów poprodukcyjnych hutnictwa cynku, ołowiu i wysokotemperaturowych procesów galwanizowania, konieczności rozliczenia podatku VAT przez nabywcę ww. towarów oraz możliwości odliczenia podatku naliczonego, - możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktury VAT, po uprzednim opodatkowaniu nabycia
W zakresie uznania za złom skrzepów żelazowo-betonowych, konieczności udokumentowania sprzedaży skrzepów żelazowo-betonowych fakturą VAT z naliczonym podatkiem należnym.
w zakresie obowiązku wykazywania w spisie z natury części oraz innych elementów przeznaczonych do sprzedaży, pozyskanych z samochodów przeznaczonych do demontażu oraz sposobu ich wyceny, jak również opodatkowania tym podatkiem czynności nieodpłatnego nabycia pojazdów przeznaczonych do demontażu
uznanie towarów za złom rozliczenie podatku przez nabywcę
Uznanie towarów za złom rozliczenie podatku przez nabywcę
Czy sprzedaż części i złomu po zlikwidowanych środkach trwałych powinna podlegać opodatkowaniu na zasadach ogólnych (stawka 22%), czy jest z tego obowiązku zwolniona na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ?
Obowiązek rozliczania się z uwzględnieniem różnic remanentowych w prowadzonej działalności gospodarczej stacji demontażu pojazdów.
1. Czy refaktura usługi transportowej podlega zwolnieniu w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, jako działalność gospodarcza prowadzona na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w ramach zezwolenia? 2. Czy sprzedaż złomu (jako odpad z produkcji) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych?
Jaki podatek muszę zapłacić od wyposażenia stanowiącego prywatny majątek wykorzystywany w firmie, po likwidacji działalności gospodarczej?
Czy przeniesienie prawa własności zapasów złomu w ramach restrukturyzacji podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i jak taka czynność powinna być dokumentowana?