Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.816.2021.1.MKA
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - brak orzeczenia o niepełnosprawności.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - brak orzeczenia o niepełnosprawności.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej
Wnioskodawczyni nie przysługuje prawo do odliczenia od dochodu przedmiotowych wydatków poniesionych na operacje zaćmy obu oczu, połączonej z wszczepieniem sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych do torebki soczewki i leczenie pooperacyjnego, ponieważ Wnioskodawczyni nie spełnia ustawowego warunku wymaganego dla skorzystania z możliwości jakiegokolwiek odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej, o którym
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
W zakresie możliwości skorzystania z odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
w zakresie: Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca wykona dodatkowe prace, niewskazane pierwotnie w umowie, lecz których wykonanie jest niezbędne, aby Wnioskodawca mógł spełnić określone w umowie z Inwestorem wymogi, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy powstanie w momencie zawarcia przez strony ugody lub uprawomocnienia się orzeczenia sądu?
w zakresie: 1. Czy w sytuacji, gdy koszt prac przewidzianych w umowie jest większy niż zakładany początkowo, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy powstanie w dniu pierwotnego wykonania usług budowlanych czy też w momencie zawarcia przez strony ugody lub uprawomocnienia się orzeczenia sądu? 2. Czy w sytuacji potwierdzenia w pytaniu nr 1, że przychód w podatku dochodowym
Czy poniesione wydatki w zakresie wypłaconego przez Szpital odszkodowania oraz rent zasądzonych wyrokiem sądu stanowią dla Szpitala koszt uzyskania przychodów?
Czy renta uzupełniająca z tytułu śmierci męża Wnioskodawczyni zasądzona na podstawie wyroku Sądowego synowi reprezentowanego przez Wnioskodawczynię wypłacona w roku 2013 podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?Czy więc renta mająca charakter alimentacyjny podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zadośćuczynienia wraz z odsetkami oraz renty na zwiększone potrzeby związane z leczeniem, opieką i rehabilitacją pacjenta.
Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego Wnioskodawca miał prawo do skorzystania w zeznaniu za 2012 r. z przedmiotowej ulgi w pełnej wysokości?
Czy poniesione przez Szpital na podstawie wyroku Sądu Apelacyjnego koszty zadośćuczynienia, skapitalizowanej renty, zasądzonych odsetek od zadośćuczynienia i renty oraz koszty ponoszonej comiesięcznie renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania, rehabilitacji i leczenia pacjenta, można uznać za koszt uzyskania przychodów?
Czy ponoszone koszty związane z wypłatą przez Szpital zasądzonych rent uzupełniających dla rodziny zmarłego pacjenta można uznać za koszty uzyskania przychodów zwolnione od podatku dochodowego od osób prawych?
Czy Szpital postępuje prawidłowo wyłączając z kosztu uzyskania przychodu wypłacaną na rzecz pacjentki dożywotnią rentę na pokrycie zwiększonych potrzeb związanych z leczeniem i rehabilitacją i tym samym czy powyższe koszty będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji przeznaczenia dochodu na zapłatę renty.
Stwierdzić należy, iż w zeznaniu podatkowym PIT za 2012 r. Wnioskodawczyni przysługuje ewentualne prawo do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej dopiero począwszy od 24.09.2012 r., bowiem od tego dnia został ustalony stopień niepełnosprawności.
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo do rozliczenia swoich dochodów na preferencyjnych zasadach, jako rodzica samotnie wychowującego dziecko (PIT-37)?
Opodatkowanie zasądzonej przez Sąd sumy pieniężnej.
Czy zakup urządzenia rehabilitacyjnego do światłoterapii może zostać w całości lub części odliczony od dochodu z uwagi na ukończenie przez podatnika 70 lat życia i stan zdrowia w sytuacji, gdy brak jest orzeczenia o niepełnosprawności?
1. Czy wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne przed datą wydania orzeczenia o niepełnosprawności uprawniają do skorzystania z ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych?2. Czy w związku z koniecznością dowożenia dziecka na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne przysługuje rodzicom jedna czy dwie ulgi, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy można dokonać odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na zakup aparatu słuchowego w maju 2005r. przy wydanym orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności w dniu 28.10.2005r. ze stwierdzoną niepełnosprawnością od miesiąca września 2004r. ?