Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.591.2024.3.KS
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Pełne i częściowe (z zastosowaniem prewspółczynnika obliczonego dla Zakładu) prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z kosztami funkcjonowania Zakładu.
Termin przekazywania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych na zakładowy fundusz aktywności.
Czy osoby (niepełnosprawne i pełnosprawne) zatrudnione w Zakładzie Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia powinny mieć odprowadzane kwoty należne podatku dochodowego (PIT-4) na wydzielone konto bankowe będące w dyspozycji zakładowego funduszu aktywności Zakładu Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia, czy na konto bankowe Urzędu Skarbowego? Jeśli od stycznia 2015 r. do października 2015 r. kwoty należne podatku
Możliwość odliczenia podatku VAT w związku z zakupem środka trwałego (kontenera do sortowania i magazynowania prania).
Płatnik przekazywanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - art. 38 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług, prawa do odliczenia podatku VAT, prawa do wystawienia faktury VAT.
Czy wydatki sfinansowane ze środków ZFRON, które pochodzą ze zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych z wypłaconych wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, ponoszone w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w działalności obsługowo - rehabilitacyjnej powinien być przelewany do Urzędu Skarbowego?
Czy płatnik może odprowadzać podatek od umów zlecenia na zakładowy fundusz aktywności?
W jakiej wysokości powinien Zakład przekazywać środki na Fundusz Aktywności: czy w wysokości podatku dochodowego od osób prawnych a zysk netto winien zwiększać kapitał własny, czy w wysokości dochodu obliczonego z przychodów z działalności pomniejszonych o koszty tej działalności? W jakiej wysokości powinien Zakład przekazywać środki z podatku od osób fizycznych na Fundusz Aktywności: czy w całości
Zakład A zajmujący się rehabilitacją zawodową oraz działalnością usługowo-produkcyjną otrzymuje dotacje z PFRON w 75% na pokrycie kosztów działalności, a wypracowane przez siebie 25% zgodnie ze statutem ma obowiązek przekazywać na rehabilitację. Zdaniem Jednostki przysługuje jej zwolnienie ze składania miesięcznych deklaracji CIT-2.
Zakład A zajmujący się rehabilitacją zawodową oraz działalnością usługowo-produkcyjną otrzymuje dotacje z PFRON w 75% na pokrycie kosztów działalności, a wypracowane przez siebie 25% zgodnie ze statutem ma obowiązek przekazywać na rehabilitację. Zdaniem Jednostki uzyskane z tego tytułu dochody są zwolnione od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 oraz pkt 21 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku
Kwestia odprowadzania pobranych zaliczek w podatku dochodowym od osób fizycznych na PFRON i ZFRON.
Spółka do dnia 09-12-2004 r. włącznie posiadała status pracy chronionej. W tym też dniu wypłaciła wynagrodzenia pracownikom za miesiąc listopad 2004 r., zgodnie z regulaminem wynagradzania. Czy w przedstawionej sytuacji pobraną zaliczkę na podatek dochodowy od wypłaconych wynagrodzeń należy przekazać odpowiednio na PFRON i ZFRON, czy też w całości do właściwego urzędu skarbowego?
Czy składki płacone obligatoryjnie przez spółkę na PFRON mogą być odliczone w deklaracji PIT-4?