Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.591.2024.3.KS
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Spółka nie będzie miała możliwości odliczenia lub zwrotu poniesionego ostatecznie kosztu podatku VAT w związku z realizacją projektu dotyczącego zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może w korekcie do zeznania rocznego odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie w 2016 r. na zabiegi usunięcia i wszczepienia soczewek, w wysokości pełnej kwoty obejmującej zarówno wartość soczewek jak i koszty związane z tymi zabiegami?
brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z budową budynku w części, w jakiej budynek ten jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej oraz wydatków na sprzęt do rehabilitacji
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może w korekcie do zeznania rocznego odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie w 2016 r. na zabiegi usunięcia i wszczepienia soczewek, w wysokości pełnej kwoty obejmującej zarówno wartość soczewek jak i koszty związane z tymi zabiegami?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni może w zeznaniu rocznym odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie na zakup i montaż windy krzesełka typu Flow 2 dla osoby niepełnosprawnej jako adaptację i wyposażenie budynku mieszkalnego stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni, wychowująca niepełnosprawne, małoletnie dziecko, może odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie na zakup i montaż ekologicznego pieca centralnego ogrzewania w ramach ulgi rehabilitacyjnej jako adaptację i wyposażenie budynku mieszkalnego stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności jej dziecka?
ulga rehabilitacyjna pompa insulinowa wraz z osprzętem potrzebnym do jej użytkowania, jednorazowe igły do podawania insuliny (do penów), jednorazowe strzykawki do insuliny, lancety (nakłuwacze), paski testowe do glukometru, K. D. paski testowe do badania moczu.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na budowę nowej łazienki?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna, posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na zakup aparatu słuchowego, baterii do tego aparatu oraz środków konserwujących, jak również czy będzie mogła odliczyć koszty naprawy aparatu?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca, wychowujący niepełnosprawne dziecko, może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na zakup protez dla tego dziecka, w sytuacji, gdy wydatki te zostały pokryte ze środków pieniężnych otrzymanych wcześniej przez Wnioskodawcę na podstawie umowy darowizny od fundacji?
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu część wydatku poniesionego na zakup szkieł kontaktowych, stanowiącą różnicę pomiędzy wartością poniesionych kosztów zakupu a wartością zrefinansowaną tej osobie przez Narodowy Fundusz Zdrowia?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na remont kuchni i łazienki oraz wymianę mebli w tych pomieszczeniach?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu wydatek poniesiony na zakup zmywarki?
Czy wydatki na zakup pompy insulinowej, szkolenie z obsługi tej pompy oraz zakup oprzyrządowania sterylnego do pompy stanowią wydatki na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania?
należy stwierdzić, iż zakup pościeli rozgrzewającej nie uprawnia Wnioskodawcy do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej, bowiem nie jest wydatkiem podlegającym odliczeniu od dochodu w ramach preferencji przewidzianej art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy przysługuje Wnioskodawczyni prawo do odliczenia kwoty zakupu pościeli służącej jako sprzęt rehabilitacyjny oraz wydatków związanych z dojazdem i pobytem opiekuna w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne?
Czy wydatki poniesione na zakup wyrobów z dzianin wełnianych podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Czy materiały użyte do budowy tego pomieszczenia wraz z wyposażeniem można odliczyć od dochodu w załączniku PIT-O?
W przedmiotowej sprawie nie zostały spełnione podstawowe warunki uprawniające do odliczenia podatku od towarów i usług zawartego w fakturach dokumentujących nabywane towary i usługi. Wnioskodawca nie jest czynnym podatnikiem VAT, (jest zarejestrowany jako zwolniony od podatku VAT) nie przysługuje mu więc prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących
Strona nie ma możliwości odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego, gdyż brak jest związku nabytego towaru ze sprzedażą opodatkowaną
Czy w odniesieniu do zrealizowanego projektu SPZOZ ma możliwość obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w zakresie realizacji projektu?
Czy w świetle przedstawionych powyżej okoliczności istnieje możliwość obniżenia przez SPZZOZ podatku należnego o podatek naliczony zawarty w wydatkach poniesionych na realizację inwestycji dofinansowanej ze środków PFRON?