Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2016, sygn. ILPP5/4512-1-170/16-4/WB, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/4512-1-170/16-4/WB
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na budowie wirtualnej bazy wiedzy na uczelni
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
prawo do odliczenia podatku naliczonego przy wydatkach związanych z działalnością opodatkowaną, zwolnioną i nieopodatkowaną podatkiem VAT
Czy opłaty z tytułu nieterminowego zwrotu wypożyczonych zbiorów lub ich zniszczenia, czy też zagubienia są zwolnione od podatku VAT?
Czy opłaty związane z wydaniem karty bibliotecznej, założeniem i aktywacją konta bibliotecznego są zwolnione od podatku VAT?
Na jakich zasadach uczelnia powinna odliczać VAT naliczony w ramach działalności Biblioteki w celu zmniejszenia o jego kwotę VAT należnego, w momencie rozpoczęcia świadczenia usługi najmu powierzchni pod działalność gospodarczą?
Opodatkowania usług świadczonych przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją przez gminę projektu, ponieważ Gmina nie posiada faktur potwierdzających nabycie towarów i usług na potrzeby projektu
W związku z dostawą (nieodpłatnym przekazaniem) książek stanowiących dorobek naukowy pracowników Politechniki (publikacji naukowych) do bibliotek innych uczelni Wnioskodawca nie może zastosować zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. b) ustawy lub też § 13 ust. 1 pkt 19 ww. rozporządzenia z dnia 4 kwietnia 2011r.
Odliczenie podatku w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku VAT usług kserokopii zbiorów bibliotecznych. Usługa ściśle związana z działalnością statutową biblioteki. Opłata na pokrycie jedynie kosztów kopii. Biblioteka zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy. Usługa kopi w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 17, 17a i 18 ustawy.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
Czy mając na uwadze nieodpłatność usług, świadczonych przez Bibliotekę w ramach działalności statutowej, sposób wyliczenia proporcji, zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy o podatku VAT jest prawidłowy?
Czy w związku z realizacją zadania inwestycyjnego, polegającego na dostosowaniu dojść ewakuacyjnych w budynku do aktualnie obowiązujących wymogów, Biblioteka ma prawo do proporcjonalnego odliczenia podatku VAT naliczonego - określonego na fakturach zakupu, dotyczących przedmiotowej inwestycji.
Czy przychody z tytułu opłat za nieterminowy zwrot zbiorów bibliotecznych oraz opłat za zagubione zbiory nie stanowią obrotu będącego przedmiotem opodatkowania podatkiem VAT oraz czy nieuzwględnianie przychodów z działalności statutowej z tytułu pobieranych opłat za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych i za zagubione zbiory, w obrocie identyfikowanym dla celów podatku VAT, jest działaniem prawidłowym
Ustawodawca w ustawie o VAT przewidział tylko jedną i właściwą metodę liczenia wskaźnika proporcji, przedstawioną w art. 90 ust. 3 6 tej ustawy. W przypadku gdy Wnioskodawca uzna, że wskaźnik proporcji wyliczony na podstawie obrotu z poprzedniego roku jest niereprezentatywny, w myśl art. 90 ust. 9 Wnioskodawca może zwrócić się do urzędu skarbowego o wyliczenie szacunkowej proporcji w formie protokołu
prawo do odliczenia podatku naliczonego - projekt
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez bibliotekę usług w postaci szkoleń, kursów, warsztatów i seminariów.
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych z tytułu realizacji przedmiotowej inwestycji.
Opodatkowanie usług świadczonych przez biblioteki.
Świadcząc odpłatne usługi ksero oraz skanowanie materiałów nie będących zbiorami biblioteki podlegają one opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy Wnioskodawca będzie miał możliwość częściowego odliczenia podatku VAT od remontu pomieszczeń w których świadczone są usługi opodatkowane dla czytelników?
Podatek VAT zawarty w fakturach dokumentujących poniesione wydatki na realizację zadania inwestycyjnego pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejscowości poprzez eksponowanie dziedzictwa historycznego nie może być odzyskany przez Bibliotekę w systemie VAT jak i poza tym systemem.