Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.712.2021.1.MPE
przekazanie części prowizji pobieranej od podróżnych
przekazanie części prowizji pobieranej od podróżnych
Prawo do dokonywania zwrotu podatku podróżnym na takich samych zasadach jak osoba fizyczna wnosząca aport oraz w zakresie prawa do dokonywania zwrotu podatku podróżnym z okresu działalności przedsiębiorstwa osoby fizycznej wniesionej aportem do Wnioskodawcy.
Czy zwrot kosztów podróży dla osób zaproszonych do programu telewizyjnego jest przychodem zwolnionym od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych przez rozporządzenie?
Czy w roku podatkowym 2005 spółka będzie mogła być podmiotem uprawnionym do zwrotu VAT dla podróżnych - jako sprzedawca zgodnie z art. 127 pkt 6 - jeżeli jej obrót ze sprzedaży za 2004 r. przekroczy 400.000 zł?
1. Który miesiąc należy skorygować w przypadku otrzymania po 1 maja 2004 dokumentu potwierdzającego wywóz poza terytorium RP towaru, którego sprzedaż została dokonana przed 30.04.2004 r.?
Czy podatnik dokonujący sprzedaży towarów "podróżnym", który otrzymał dokument potwierdzający wywóz tych towarów poza terytorium Wspólnoty po złożeniu deklaracji podatkowej za dany miesiąc, może dokonać korekty podatku należnego od dostawy towarów zarówno w rozliczeniu za miesiąc, w którym sprzedaż tę wykazano jako opodatkowaną wg stawki krajowej jak również w rozliczeniu za miesiąc, w którym podatnik
W jakim miesiącu należy dokonać korekty sprzedaży opodatkowanej:- czy w miesiącu otrzymania dokumentów o których mowa w art. 128 ust. 2 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług potwierdzających wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty ? - czy w miesiącu, w którym nastąpiła sprzedaż poprzez korektę deklaracji VAT-7 miesięcy poprzednich ?
Czy towar dostarczony przez dostawców krajowych do sklepów i magazynów na terenie wolnych obszarów celnych w portach lotniczych, powinien być opodatkowany stawką 0 % czy 22%? Jeśli 22 %, to czy po otrzymaniu od Podatnika dokumentu SAD potwierdzającego wywóz towaru poza terytorium Wspólnoty ma prawo do skorygowania wcześniej wystawionej faktury na stawkę 0 %? Zdaniem Wnioskodawcy dostawca powinien zastosować
1. Czy sprzedając zdekompletowane urządzenia RTV i AGD po demontażu w wartościach nieadekwatnych do wartości rynkowych, Spółka łamie w jakikolwiek sposób przepisy art. 29 i art. 32 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.2.Czy ceny, szczególnie te symboliczne za 1 zł., odbiegające od cen rynkowych nie zostaną potraktowane jako niezgodnie z rzeczywistością?
Ad. 1Podatnik zapytuje czy przekazanie przedmiotowych towarów jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług i czy powinien wystawiać fakturę wewnętrzną stosując stawkę zwolnioną w przypadku, gdy przekazanie w/w towarów nie podlega VAT.Zdaniem Podatnika przekazanie kawy i innych napojów na cele reprezentacyjne jest opodatkowane VAT, natomiast przekazanie ulotek nie podlega VAT ponieważ nie spełnia
Czy przysługuje prawo do dokonywania zwrotu podatku podróżnym o których mowa w art. 21a ustawy z dnia 8.01.1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym w sytuacji, gdy obrót podatnika za poprzedni rok podatkowy (2003) wyniósł mniej niż 400 tys. zł?