Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2015, sygn. IBPP4/4513-141/15/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-141/15/LG
Ustalenie właściwego naczelnika urzędu celnego
Ustalenie właściwego naczelnika urzędu celnego
Kurs do przeliczenia kosztów z waluty obcej na PLN w sytuacji, gdy występują znaczne rozbieżności czasowe pomiędzy datami wystawienia faktury, jej otrzymania i dostawy towarów.
Dyrektor Izby Celnej, działając jako organ likwidacyjny, wykonujący zadania w zakresie sprzedaży rzeczy ruchomych, w odniesieniu do których został orzeczony przepadek na rzecz Skarbu Państwa w postępowaniu karnym skarbowym, nie jest podatnikiem podatku VAT.
Uznanie Dyrektora Izby Celnej jako organu likwidacyjnego, wykonującego zadania w zakresie sprzedaży rzeczy ruchomych w odniesieniu do których został orzeczony przepadek na rzecz Skarbu Państwa w postępowaniu karnym skarbowym jako podatnika podatku VAT.
Czy obniżoną stawkę podatku 0% można stosować przy sprzedaży przez Dyrektora Izby Celnej, jako organu likwidacyjnego, towarów niewspólnotowych, przejętych lub skonfiskowanych oraz takich, odnośnie których orzeczono przepadek na rzecz Skarbu Państwa, a które mają być objęte dopuszczalnym przeznaczeniem celnym, innym niż dopuszczenie do obrotu?
Czy dokumenty potwierdzające wwóz towarów do kraju trzeciego, wystawione przez służby celne tego kraju stanowią podstawę do nie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 22%?
Czy organ celny jest podatnikiem podatku od towarów i usług oraz czy działania podejmowane przez ten organ "z urzędu" jako przez organ władzy publicznej podlegają zwolnieniu określonemu w przepisie art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535)?Zdaniem Wnioskodawcy, przedmiotowe czynności podlegają w/w zwolnieniu.
czy sprzedaż eksportowa zakupionych od urzędu celnego papierosów jest objęta zwrotem podatku VAT oraz podatku akcyzowego, a jeżeli tak to na jakich warunkach i w jakim terminie, a także w jakiej wysokości?