Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.422.2024.3.EK
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)
W zakresie braku prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług.
Skutki podatkowe otrzymania darowizny na walkę z pandemią COVID-19.
Odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych przez rodzica na zakup komputera, tabletu oraz zegarka jako wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych niepełnosprawnego syna Wnioskodawczyni, mieszczące się w dyspozycji art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od dochodu w zeznaniu podatkowym o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług pobytów leczniczych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Prawo do obniżenie kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzeń, honorariów i innych świadczeń osobom realizującym Projekt Bliźniaczy.
W zakresie prawa do odliczenia w całości lub części podatku VAT naliczonego od zakupu towarów i usług związanych z realizacja projektu
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na leczenie onkologiczne, za hotel po chemioterapii leczeniu onkologicznym, bilety za dojazd do ...
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: ().
Zwolnienie od podatku VAT usług zakwaterowania (z wyżywieniem, bądź bez wyżywienia) rodzica lub opiekuna pacjenta na oddziale w trakcie leczenia szpitalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
skutki podatkowe otrzymania odsetek z tytułu nieterminowej wypłaty świadczenia
Zwolnienie z opodatkowania zasądzonego zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji, renty oraz odsetek z ww. tytułów.
PIT - w zakresie opodatkowania świadczeń wypłacanych ekspertom mających miejsce zamieszkania w Polsce.
zwolnienie z VAT na czynności wykonywane w związku ze świadczoną przez podmioty lecznicze usługą w zakresie opieki medycznej, które realizowane są najczęściej w ramach outsourcingu przez podmioty zewnętrzne
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia od podatku VAT usług zakwaterowania matki karmiącej, rodzica lub opiekuna chorego pacjenta na oddziale w trakcie szpitalnego leczenia oraz w zakresie prawa do zwolnienia od podatku opłaty pobieranej przez Szpital za pobyt osoby towarzyszącej przy porodzie.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy zakup mediów, centralnego ogrzewania, wywozu nieczystości, wody czy sprzątania, które dotyczą całego Szpitala, stanowią dla Szpitala koszty związane z działalnością mieszaną, a w związku z tym Szpital ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wg współczynnika proporcji, zgodnie z art. 90 ustawy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymanych na mocy wyroku sądowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług zakwaterowania matki karmiącej, rodzica lub opiekuna chorego pacjenta na oddziale w trakcie szpitalnego leczenia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług.
Ulga rehabilitacyjna pobyt w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego.
Czy spodziewany zwrot od ubezpieczyciela wydatków związanych z wykonaniem prawomocnego wyroku (wypłata zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych, kosztów sądowych) stanowi przychód w momencie otrzymania w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wypłacone na podstawie prawomocnego wyroku kwoty zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych oraz zwrotu kosztów sądowych na rzecz powoda (pacjenta) oraz kosztów sądowych na rzecz Skarbu Państwa (sądu) można traktować jako koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)