Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.550.2023.4.AR
Brak zastosowania zwolnienia dla usług dzierżawy Budynku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 i pkt 30 ustawy.
Brak zastosowania zwolnienia dla usług dzierżawy Budynku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 i pkt 30 ustawy.
Wyłączenie z opodatkowania opłat za posiłki wychowanków w bursach oraz opłat za zakwaterowanie wychowanków w bursach.
Brak uznania Gminy za podatnika w związku ze świadczeniem usług pobytu i wyżywienia uczniów w bursach i w konsekwencji braku obowiązku naliczenia podatku w związku z ich świadczeniem.
Świadcząc poprzez swoje jednostki (szkoły, przedszkola, bursy) usługi wyżywienia kadry pedagogicznej tych jednostek Gmina występuje w charakterze podatnika. Usługi te podlegają zwolnieniu od podatku.
w zakresie ustalenia czy usługi zakwaterowania i wyżywienia uczniów szkół realizowane za pośrednictwem jednostek organizacyjnych działających jako bursy stanowią czynności niepodlegające opodatkowaniu na podstawie art. 15 ust 6.
Stawka podatku dla wyżywienia dla uczniów niemieszkających w Bursie oraz uczniów korzystających z dofinansowania opieki społecznej.
W zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania usług zakwaterowania i wyżywienia uczniów wychowanków za pomocą kasy rejestrującej.
Sprzedaż obiadów w stołówce szkolnej na rzecz uczniów szkoły, uczniów innych szkół, osób z zewnątrz, usługi zakwaterowania i wyżywienia w internacie dla uczniów, sportowców.
Usługa wydawania posiłków na rzecz uczniów i nauczycieli w ramach zakwaterowania w bursie szkolnej, sklasyfikowana w grupowaniu PKWiU 55.23.15, podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Usługi świadczone w ramach porozumienia pomiędzy jednostkami budżetowymi podlegają zwolnieniu od podatku.
Usługi stołówki szkolnej świadczone w bursie podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług.
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego od realizacji projektu pn. "Program wyrównywania różnic między regionami - 2005" p.n. "Likwidacja barier architektonicznych poprzez budowę podjazdu i dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych" w bursie szkolnej, gdy brak jest związku poniesionych wydatków z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług?
W dniu 30 grudnia 2004 r. podatnik zawarł umowę na wykonanie remontu łazienki w Bursie Szkolnej. Odbiór prac dokonywany był etapami na podstawie protokołów częściowych w dniach 03.02.2005 r. i 15.02 2005 r. W tych też dniach dokonano częściowych zapłat, na które zostały wystawione faktury. Ostateczny protokół odbioru robót miał miejsce dnia 15 marca 2005 r. Postawione pytanie dotyczy możliwości zastosowania
Czy mogę wystawić fakturę za wykonane usługi remontowo-budowlane w obiekcie bursy szkolnej z zastosowaniem stawki podatku VAT w wysokości 7% ?