Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2017, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.124.2017.3.ES, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.124.2017.3.ES
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia między małżonkami.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia między małżonkami.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej.
Opodatkowanie kwoty stanowiącej zachętę do zawarcia umowy najmu i prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury dokumentującej wypłatę tej kwoty.
Czy wypłacenie najemcy kwoty w gotówce jako wynagrodzenia za zawarcie umowy najmu i zgodę na warunki najmu przedstawione przez wynajmującego stanowi zapłatę za usługę i w związku z tym Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez najemcę dokumentującej otrzymanie tego wynagrodzenia?
Czy koszt wynajmu 68% powierzchni nieruchomości i koszt refaktur 98% mediów są dla Spółki kosztami uzyskania przychodów?
Czy Spółka jest zobowiązana wykazać tę transakcję w deklaracji VAT, czy może powinna opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), jeśli tak to gdzie?
Czy odsetki płacone przez Spółkę w ramach umowy db-CashSweep podlegają przepisom o niedostatecznej kapitalizacji?
Czy odsetki płacone przez Spółkę w ramach umowy db-CashSweep podlegają przepisom o niedostatecznej kapitalizacji?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego dochód będzie podlegał zwolnieniu skoro licząc od ostatniej raty związanej z jego nabyciem upłynęło 5 lat?
Czy Spółka powinna dokonać rozliczenia odsetek wypłaconych przez bank w ramach ich podziału/ przesłania (w proporcji 80/20) do spółki N z uwzględnieniem stosownej noty księgowej/uznaniowej ?
Czy wydatek z tytułu zleconej ekspertyzy związany z realizacją projektu polegającego na optymalizacji kosztów eksploatacji nieruchomości klienta winien zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów w momencie jego poniesienia, w przypadku gdy możliwym jest przyporządkowanie go do określonego przychodu, lub też gdy okaże się, że mimo poniesionych wydatków przychód nie powstanie ? 1471/DPR1/423-168
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT?
Czy podpisując w grudniu 2006 r. umowę o kredyt na budowę budynku mieszkalnego Strona nabywa prawo do odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od tego kredytu?
Czy w związku z zawiązaniem spółki cywilnej w związku z przejęcie praw i obowiązków przez spadkobierców należny jest podatek od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowę zawartą w 1999 r, należy uwzględnić w informacji o umowach zawartych z nierezydentami ORD-U składanej za 2005 r. z uwagi na fakt, że suma zobowiązań wynikających z przedmiotowej umowy przekroczyła równowartość 300.000 euro.
Czy są kosztem uzyskania przychodu wydatki na organizację i obsługę programu, wydatki na sfinansowanie gratyfikacji (bony towarowe lub kwoty pieniężne) Uczestnikom, tj. pracownikom Agentów-niezależnych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą, pośrednicząc w zawieraniu usług telekomunikacyjnych przez Podatnika. Między Spółką a Uczestnikami nie istnieje i nie będzie żadnej umownej więzi
Wynająłem teren działki, na którym jedna z firm telekomunikacyjnych przeprowadzi kabel telefoniczny. Nie prowadzę pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie najmu lub dzierżawy i zamierzam uzyskane z tego tytułu przychody zgodnie z umową opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych. Mam wątpliwości w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, które powstały
Czy zmiana korzystającego w drodze cesji praw i obowiązków albo wcześniejszego zakończenia umowy i zawiązania drugiej, uprawnia nowego korzystającego do nabycia przedmiotu leasingu po hipotetycznej wartości netto (w przypadku leasingu operacyjnego) lub bez ograniczeń (w przypadku leasingu finansowego).
Zdaniem podatnia z uwagi na treść art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do uzyskanych przychodów związnych z przestępstewem nie mogą mieć zastosowania przepisy ustawy o pdop. W takiej sytuacji Podatnik ma prawo dokonać korekty rzekomo osiągniętych przychodów z tytułu wpłaconych rat i w tej części skorygować zaliczki na podatek dochodowy.
Czy w informacjach o umowach zawartych z nierezydentami, należy wykazywać łącznie wartość umów zarówno sprzedaży jak i zakupu, jeżeli takie wystąpiły z jednym kontrahentem?