Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2015, sygn. IPTPB1/4511-435/15-2/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/4511-435/15-2/MD
Płatnik przekazywanie zaliczek na ZFRON
Płatnik przekazywanie zaliczek na ZFRON
Płatnik przekazywanie zaliczek na ZFRON
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego wskaźnik zatrudnienia za miesiąc maj 2015 r. należy zastosować według art. 38.2 (liczony jak dla ZPCHR), a wskaźnik zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników za miesiąc czerwiec 2015 r. zgodnie z art. 38.2 pkt 1 lit. a) w odniesieniu do określenia wielkości wpłaty na ZFRON?
Płatnik przekazywanie zaliczek na ZFRON
Czy przyjmuje się do wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy wskaźnik stanu zatrudnienia z miesiąca poboru zaliczki czy z miesiąca wypłacenia wynagrodzenia stanowiącego podstawę wyliczenia podatku?
Czy kwota podatku od nieruchomości w części przekazywanej na ZFRON oraz PFRON stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy wydatki - z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, utworzonego ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - na realizację indywidualnych programów rehabilitacji (zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych), stanowiące finansowanie
Jaka będzie podstawa opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przychodu ze sprzedaży nieruchomości zakupionej ze środków Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych?
Do którego roku podatkowego należy zaliczyć dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych niepełnosprawnych należne za miesiące listopad-grudzień 2007 roku?W którym roku podatkowym należy ująć zwrot dofinansowania za rok 2007, dokonany 13 lutego 2008 roku na rachunek PFRON?
Czy dofinansowania do wynagrodzeń otrzymywane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez zakład pracy chronionej są objęte podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to od kiedy przepisy w tej sprawie uległy zmianie?
czy dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych należy opodatkować podatkiem dochodowym?
Czy otrzymane z PFRON miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników będących osobami niepełnosprawnymi zobowiązuje podmiot posiadający status zakładu pracy chronionej do wyłączenia równowartości otrzymanego miesięcznego dofinansowania z kosztów wynagrodzeń jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów?
Czy stanowisko, że zwolniona jest w 50% z podatku od czynności cywilnoprawnych umowa sprzedaży budynku biurowego przeznaczonego na prowadzenie działalności handlowo-usługowej wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu gdzie zakład pracy chronionej jest stroną kupującą, jest prawidłowe.
Czy kwotę zwrotu części dofinansowania ze środków PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych za 2004 r., otrzymanego na rachunek bankowy w 2004 r. jak i w styczniu 2005 r. należy w całości ująć w deklaracji CIT-2 i informacji CIT-2/O za luty 2005 r.?
Czy dofinansowania i refundacje winny byc uwzględnione przy wyliczaniu proporcji zgodnie z art. 90 ust. 3-7 ustawy o podatku od towraów i usług?Czy istotny w sprawie jest fakt, iż niektóre z dopłat nie wpływają na rachunek bankowy podatnika?
Czy Spółka, amortyzując środek trwały po wniesieniu aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej (posiadającego status zakładu pracy chronionej, na który to środek osoba fizyczna otrzymała z PFRON-u dotację (zwrot kosztów zakupu), jest zobowiązana do stosowania przepisów art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy nabycie przez spółkę nieruchomości od sprzedawcy, który wystawi fakturę ze stawką "zw" podlega opodatkowaniu podatkiem od czynnosci cywilnoprawnych?Czy spółka będąca Zakładem Pracy Chronionej podlega z tytułu nabycia nieruchomości zwolnieniu z podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy ryczałt pieniężny wypłacany ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych stosownie do § 2 pkt 12 lit. m rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 31.12.1998 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, za używanie własnych samochodów w jazdach lokalnych przez niepełnosprawnych pracowników, korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym
Czy ryczałty samochodowe wypłacane niepełnosprawnym pracownikom Zakładu Pracy Chronionej na podstawie 2 pkt 12 lit.m rozporządzenia z 31.12.1998r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?