Interpretacja indywidualna z dnia 10 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.114.2024.2.MZ
Koszty uzyskania przychodów - opłata za szkolenie i wydatki związane z dojazdem na szkolenie oraz nocleg.
Koszty uzyskania przychodów - opłata za szkolenie i wydatki związane z dojazdem na szkolenie oraz nocleg.
Ustalenie, czy wypłaty nagród, stypendiów oraz grantów, Stowarzyszenie jest uprawnione potraktować jako wydatki na cele statutowe, a tym samym, czy dochód wydatkowany we wskazany sposób będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na terapię logopedyczną oraz kurs języka angielskiego.
Czy wartość nieodpłatnych świadczeń, jakie otrzymają członkowie Izby (pielęgniarki i położne) w związku z udziałem w bezpłatnej formie kształcenia podyplomowego, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT-8C)? I czy stanowisko zaprezentowane przez Izbę jest prawidłowe?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz kontrahentów dotyczących konsumpcji i noclegów są przez Nią prawidłowo klasyfikowane?
Czy wartość kosztów związanych z zakupem artykułów spożywczych zużytych w trakcie szkolenia dla przedstawicieli będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów?
Czy wydatki związane z organizowanymi przez Spółkę szkoleniami, w tym wydatki na sport i rozrywkę będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Czy dofinansowanie kosztów kształcenia pracowników jest przychodem z działalności gospodarczej?
w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy wydatki na: - zakup produktów spożywczych oraz usług gastronomicznych, w tym alkoholowych,- napiwki,- usługi hotelowe,- usługi transportu lotniczego oraz pozostałego transportu, tj. bilety lotnicze, PKP, Taxi (transport kolejowy, taksówki, komunikacja miejska),- ubezpieczenia uczestników (grupowe, indywidualne),- organizację wycieczek dla uczestników,- opłaty rejestracyjne,- wynajem sal,- materiały
Czy wydatki związane z zakupem kawy, herbaty czy ciastek, które są wykorzystywane przez firmę w trakcie szkoleń dla pracowników firm, które podpisały umowy na przeprowadzenie szkoleń, mogą stanowić koszt uzyskania przychodów z działalności gospodarczej?
Czy dochód podatkowy, korzystający ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54 poz. 654 ze zm.), powiększony o wydatki nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów zarachowane, a nie wypłacone wynagrodzenia, zarachowane, a nie opłacone składki ZUS, wydatki na szkolenia organów samorządowych (Rady Osiedli,
Czy jeśli szkolenie jest organizowane przed podmiot nieposiadający akredytacji to przychody pracowników z tytułu uczestnictwa w takim szkoleniu będa zwolnione z podtku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 updof?
145382, 142123, 141264, 119074 Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zakup usług szkoleniowych przeznaczonych nieodpłatnie dla kontrahentów-odbiorców oraz ich pracowników?
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zakup usług noclegowych przeznaczonych nieodpłatnie dla kontrahentów-odbiorców oraz ich pracowników?
Pytanie dot. zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwoty otrzymanego dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników.
Czy wydatki ponoszone na szkolenia nabywców towarów, w tym na wynagrodzenie wykładowców, materiały szkoleniowe, wynajem pomieszczeń i wyżywienie uczestników, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?