Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2014, sygn. ILPB2/415-926/14-4/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-926/14-4/ES
Ulga meldunkowa.
Czy Wnioskodawca sprzedając lokal położony () wraz z udziałem w gruncie może skorzystać, z tzw. ulgi meldunkowej, tj. czy ulga będzie obejmowała sprzedaż lokalu nr 2 w budynku nr 17 położonym w X oraz czy będzie obejmowała udział /1000 w nieruchomości?
1. Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego, którego własność Wnioskodawca nabył w drodze dziedziczenia po zmarłej w dniu 22 maja 2008 r. matce, znajduje zastosowanie art. 8 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 209, poz. 1316 ze zm.)? 2. Czy Zainteresowany
Czy Wnioskodawczyni przysługuje ulga meldunkowa przy sprzedaży mieszkania w 2012 r.?
Czy wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia na podstawie ulgi meldunkowej?
1. Czy w wyniku przeprowadzonej transakcji, w wyniku której Wnioskodawczyni otrzymała rekompensatę przysługuje ulga meldunkowa? 2. Czy pomimo, że Zainteresowana nie złożyła stosownego oświadczenia w ustawowym terminie ma prawo skorzystać z ulgi meldunkowej?
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego nabytego w 2008 r. przez oboje małżonków, w którym tylko jeden z nich był zameldowany przez okres 12 miesięcy przed datą zbycia (2009 r.), jest zwolniona z podatku dochodowego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej.
Czy powyższe zwolnienie w podatku dochodowym dotyczy całej nieruchomości gruntowej, tj. zarówno gruntu jak i jego części składowej, czyli budynku?
Czy, biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny, Wnioskodawca ma prawo do zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 21 ust.1 pkt 126, czyli do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej.
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy za sprzedaż domu wnioskodawczyni będzie mogła kupić dwa mieszkania, tj. jedno dla siebie i drugie dla córki (poprzez darowiznę)? Czy przysługuje wnioskodawczyni ulga meldunkowa?
Czy wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z ulgi meldunkowej?
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do ulgi meldunkowej w przypadku sprzedaży mieszkania (nabyte w 2008 r.) w 2010 r. lub 2011 r.?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie zobligowany do zapłacenia 19% podatku dochodowego od przychodu pomniejszonego o poczynione nakłady w zbywanym udziale w gruncie, czy wręcz przeciw środki uzyskane ze sprzedaży udziału w zabudowanej nieruchomości gruntowej obejmującej grunt oraz budynek mieszkalny zostaną objęte zwolnieniem określonym w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku
1. Od kiedy należy liczyć meldunek - czy od momentu faktycznego zameldowania, czy od momentu nabycia nieruchomości? 2. Czy Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi meldunkowej od razu, czy też po upływie 12 miesięcy liczonych od dnia nabycia własności? 3. Od jakiej daty Wnioskodawczyni jest zwolniona z podatku przy sprzedaży mieszkania na podstawie ulgi meldunkowej?
Zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych przychodu uzyskanego z tytułu zbycia, stanowiącego odrębną nieruchomość, lokalu mieszkalnego, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy zwolnienie od podatku przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujących w 2007 i 2008 roku) przysługuje obojgu małżonkom, jeżeli w lokalu zameldowany był na stałe przez okres co najmniej 12 miesięcy tylko jeden z nich? 2. Czy oświadczenie złożone przez jednego z małżonków, swoimi skutkami (zwolnieniem
opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Czy, jeśli Wnioskodawczyni notarialnie ustanowi z obecnym małżonkiem współwłasność mieszkania przy ulicy ..., ma zastosowanie artykuł 28 ust. 2a?Czy wymagane jest do tego podpisanie aneksu do umowy kredytowej (lub nowej umowy) z Bankiem ..., który wymieni ich oboje jako kredytobiorców?Czy do części nabytej (wykupiony udział byłego męża) 15 maja 2007 r., ma odniesienie art. 21 ust. 126, czy też art.
Czy z tytułu sprzedaży ww. lokalu powstał obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?