Interpretacja indywidualna z dnia 3 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1027.2022.2.MN
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (za porozumieniem stron).
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (za porozumieniem stron).
Czy w sytuacji wypowiedzenia umowy na dostawę gazu przez jedną ze Stron, przychód podatkowy powstaje w ostatnim dniu obowiązywania umowy?
Czy przepis art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że opłata powinna zostać zaliczona do kosztów podatkowych Spółki w momencie jej poniesienia, tj. odpowiednio na dzień, na który Spółka ujęła ją w księgach rachunkowych?
Czy w razie wystąpienia powyżej opisanych okoliczności, w których korzystający jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania, Spółka powinna zaliczyć do przychodu kwotę odszkodowania w momencie faktycznego otrzymania odszkodowania (metoda kasowa), czy też w momencie wymagalności tej kwoty, choćby Spółka w ogóle tej kwoty nie otrzymała (zasada memoriałowa)?
Czy Spółka-Finansujący powinna zaliczać do przychodów odszkodowanie z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy leasingu środków transportu (spełniającej warunki art. 17b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) w momencie faktycznego odszkodowania (metoda kasowa), czy w dacie wymagalności tej kwoty?