Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2014, sygn. IPPP3/443-807/14-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-807/14-2/SM
miejsce świadczenia usług i prawo do dokonania korekty faktur i deklaracji VAT-7
miejsce świadczenia usług i prawo do dokonania korekty faktur i deklaracji VAT-7
Sposób rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstanie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie stawki 0% dla ww. transakcji.
miejsce świadczenia usług logistycznych
Zasady rozliczania przez Spółkę kapitałową przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec (moment powstania przychodu i zasady przeliczenia przychodu w walucie obcej na złote) oraz potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami.
Miejsce świadczenia nabytych usług składu konsygnacyjnego oraz obsługi logistycznej
miejsce świadczenia usług składu konsygnacyjnego oraz obsługi logistycznej
w zakresie uznania czy dostawa towaru do kontrahenta czeskiego za pośrednictwem magazynu typu call off stock zlokalizowanego na terytorium Czech spełnia przesłanki do uznania tej transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentów uprawniających do stosowania stawki 0%
rozliczenie podatku od towarów i usług przez nabywcę towarów i prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki
Czy opisana dostawa towarów do Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, do którego rozliczenia dla celów podatku od towarów i usług obowiązany jest nabywca, a konsekwencji:
Podatnik ma wątpliwości jak rozliczyć nabycie towarów od kontrahenta niemieckiego wprowadzonych na terytorium RP i zwraca się z zapytaniem czy nabywając maszynę (towar) jest podmiotem zobowiązanym do rozliczenia podatku VAT na terenie RP oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu tej transakcji?
Jaką datę należy przyjąć za moment dokonania dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca: dzień, kiedy towary przekroczą granicę RP, czy dzień pobrania towarów z magazynu?
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługę polegającą na prowadzeniu składu konsygnacyjnego na terenie Polski ?
Dotyczy właściwości organu podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług, dla spółki z siedzibą poza terytorium Polski.
Dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.