Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.760.2024.1.MKA
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Uznanie wykonywanych czynności dotyczących prac (...) w ramach Umów A, B, C oraz Zamówienia za świadczenie kompleksowe oraz uznania Zamówienia za element świadczenia kompleksowego w ramach Umowy A. Określenie miejsca świadczenia.
Określenie które z wydatków mieszczą się w katalogu uprawniającym do zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - zakup nieruchomości i remont.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym wydatki na przeprowadzone Prace dostosowujące, należy traktować, jako koszt uzyskania przychodu w momencie jego poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też wydatki te podwyższają wartość początkową Nieruchomości.
Wydatki poniesione począwszy od dnia odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze darowizny do majątku osobistego Wnioskodawczyni, nie później niż w okresie trzech lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpi odpłatne zbycie na spłatę kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawczynię i jej małżonka, z którym pozostaje we wspólności majątkowej, na wybudowanie wraz z małżonkiem domu jednorodzinnego
Czy powstanie obowiązek korekty zeznania PIT-39 za 2012 r.?
Czy po uzyskaniu prawa do nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego w 2004r. wnioskodawca miał prawo do skorzystania z ulgi remontowo-modernizacyjnej?
Czy wydatki poniesione na wykonanie ww. prac w zakupionym budynku mieszkalnym (stan surowy zamknięty) podlegały odliczeniu od podatku za rok 2005 w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Do prowadzonej działalność gospodarczej w zakresie udostępniania miejsca krótkotrwałego zakwaterowania za środki pochodzące z pożyczki został zakupiony lokal użytkowo-pensjonatowy celem wynajmowania. Powyższy lokal nie jest środkiem trwałym prpwadzonej działalności gospodarczej i nie jest amortyzowany. Natomiast w celu podniesienia standardu przedmiotowego lokalu prowadzone są prace modernizacyjne
W skierowanym do tutejszego organu podatkowego wniosku podatnik oświadczył, że prowadzi działalność gospodarczą w zakresie prac remontowo-budowlanych i wykończeniowych, do wykonania których wykorzystuje zakupione materiały budowlane, np. kamień naturalny, paleniska żeliwne, kominkowe wkłady grzewcze. Wykonywane przez siebie czynności zakwalifikował pod symbolem PKWiU 45.43a - układanie ceramicznych