Interpretacja indywidualna z dnia 10 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.228.2022.2.MC
Uznanie ekspektatywy lokalu za dostawę towarów w myśl ustawy o VAT.
Uznanie ekspektatywy lokalu za dostawę towarów w myśl ustawy o VAT.
Zbycie lokalu mieszkalnego w 2009 r. (nabytym w 2006 r.) w kontekście przeznaczenia środków uzyskanych z tego zbycia na częściową spłatę kredytu zaciągniętego na wkład budowlany na lokal mieszkalny do spółdzielni mieszkaniowej oraz na jego wykończenie, przy czym przeniesienie prawa własności ww. lokalu dokonane będzie w 2010 r., a umowa przyrzeczenia (ekspektatywa) została zawarta w 2009 r.
Opodatkowanie dochodu ze zbycia ekspektatywy.
Czy zapłacone przez spadkodawcę czynsze leasingowe i ekspektatywa nabycia przedmiotu leasingu poprzez zapłatę tzw. wartości wykupu, wchodzą w majątek spadkowy i czy w związku z tym należy je uwzględnić składając formularz SD-Z2 w celu skorzystania ze zwolnienia podatkowego wynikającego z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
Przedmiotem zapytania Podatnika jest sposób opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży ekspektatywy odrębnej własności lokalu mieszkalnego, zainwestowanej w kupno innego mieszkania i jego remont.