Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.60.2022.2.MD
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania części należności zagranicznej pobieranej przez żołnierza zawodowego pełniącego służbę poza granicami kraju.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy otrzymywane w okresie od lipca 2010 r. do grudnia 2011 r. świadczenie mieszkaniowe jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy świadczenie mieszkaniowe otrzymywane przez Wnioskodawcę w 2010 i 2011 r. z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacana Wnioskodawcy w 2005 oraz w 2006 roku, w trakcie pełnienia służby, należność zagraniczna winna być wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?
Czy wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery lub innego lokalu mieszkalnego w ww. przypadku stanowi przychód, podlegający opodatkowaniu i czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca zobowiązany jest do obliczenia, pobrania, przekazywania do Urzędu Skarbowego zaliczki na podatek dochodowy i sporządzenia informacji PIT-11?
Wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery nie stanowi przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca nie jest więc obowiązany do wystawienia informacji o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych według ustalonego wzoru PIT-8C.
Wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery nie stanowi przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca nie jest więc obowiązany do wystawienia informacji o przychodach z innych źródeł według ustalonego wzoru PIT-8C.
Czy kwota wypłacona żołnierzowi na wykonanie w mieszkaniu służbowym robót remontowych (wskazanych w ww. umowie oraz kosztorysie inwestorskim sporządzonym przez WAM), które obciążają w całości Wojskową Agencję Mieszkaniową, stanowi przychód żołnierza i powinna być opodatkowana?
Czy wypłacana Wnioskodawcy w trakcie pełnienia służby w JFC HQ Brunssum należność zagraniczna winna być wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 83 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?
Czy wypłacenie żołnierzowi zawodowemu należności z tytułu zwrotu kosztów remontu kwatery lub innego lokalu mieszkalnego przez Agencję stanowi przychód o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Sp. z o.o. podlega obowiązkowi wpłat z zysku?
opodatkowanie równoważnika pieniężnego otrzymanego przez żołnierza zawodowego w zamian za wyżywienie
opodatkowanie kwoty wypłaconej żołnierzowi tytułem wykonania remontu w mieszkaniu służbowym
Opodatkowanie dochodów ze stosunku pracy w NATO, opodatkowanie emerytury wypłacanej przez Wojskowe Biuro Emerytalne, opodatkowanie odsetek od oszczędności w banku holenderskim.
opodatkowanie wypłacanego żołnierzom zawodowym dodatku za rozłąkę
Czy zwrot kosztów przejazdów z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby i z powrotem, przysługujący przeniesionym służbowo żołnierzom zawodowym na podstawie rozporządzenia MON w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe, jest objęty zwolnieniem przedmiotowym, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Otrzymywany przez żołnierza zwrot kosztów ( w tym ryczałt) w postaci należności wypłacanych na pokrycie kosztów dojazdu do nowego miejsca pracy i z powrotem, stanowi przychód ze stosunku służbowego zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujące pracownikom czasowo przeniesionym można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?
Czy dodatek za rozłąkę, przysługujący przeniesionemu służbowo żołnierzowi zawodowemu, na podstawie § 3 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe jest objęty zwolnieniem przedmiotowym, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujący pracownikowi czasowo przeniesionemu, można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących kadencję na stanowisku służbowym wyznaczonych na to stanowisko poza miejscowością zamieszkania?
Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych za dodatek za rozłąkę przysługujący pracownikowi czasowo przeniesionemu, można odnieść do żołnierzy zawodowych pełniących służbę na stanowisku służbowym poza miejscowością zamieszkania.
Opodatkowanie dochodów ze stosunku pracy w NATO, opodatkowanie emerytury wypłacanej przez Wojskowe Biuro Emerytalne, opodatkowanie odsetek od oszczędności w banku holenderskim.