Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2015, sygn. ITPB3/4510-196/15-4/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-196/15-4/AW
Amortyzacja budynku kontenerowego, likwidacja środka trwałego.
Amortyzacja budynku kontenerowego, likwidacja środka trwałego.
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uprawniony, w momencie dokonania likwidacji inwestycji w obcym środku trwałym, do uznania za koszt uzyskania przychodów niezamortyzowanej (nie w pełni umorzonej) części wartości początkowej środków trwałych w postaci inwestycji w obcym środku trwałym?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy nieumorzoną wartość zlikwidowanego budynku Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu fizycznej jego likwidacji?
Czy nieumorzoną wartość zlikwidowanej części placu składowego Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu fizycznej jego likwidacji?
Czy nieumorzoną wartość zlikwidowanej części placu składowego Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu fizycznej jego likwidacji?
Czy nieumorzoną wartość zlikwidowanego budynku Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu fizycznej jego likwidacji?
Czy nieumorzona wartość zlikwidowanej części budynku magazynowego zwiększy wartość początkową ulepszanego środka trwałego, czy stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu, w którym środek został fizycznie zlikwidowany?
Czy opisane w analizowanym zdarzeniu przyszłym koszty wyburzenia wiat magazynowych oraz wartość niezamortyzowana wyburzanych wiat magazynowych w części w której będą one wyburzone w związku z budową na ich miejscu nowej hali magazynowej stanowią elementy zwiększające wartość początkową, o której mowa w art. 16g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nowo budowanej hali?
Czy Spółka postąpiła prawidłowo zwiększając wartość początkową nowej drogi dojazdowej o nieumorzoną wartość netto zlikwidowanej drogi asfaltowej?
1.Czy wartość nabycia udziału w nieruchomości wspólnej zwiększa wartość nabycia nieruchomości głównej, czy stanowi odrębny składnik majątku?2.Czy w okresie prowadzenia prac adaptacyjnych, wydatki poniesione na utrzymanie nieruchomości, np. czynsz, energia elektryczna, wywóz nieczystości, eksploatacja wind, itp., zwiększają cenę nabycia nieruchomości, czy zwiększają wydatki na ulepszenie?3.Czy wydatki
Spółka może rozliczyć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodów, tzn. nie kapitalizować ich w wartości początkowej środka trwałego jako koszty wytworzenia?
Czy nieumorzona wartość likwidowanego budynku produkcyjno biurowego zwiększy wartość początkową nowego środka trwałego czy stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu, w którym środki zostały zlikwidowane?
W jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży przez Wnioskodawcę poszczególnych lokali, wraz z odpowiednim udziałem w prawie własności gruntu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego w razie sprzedaży całości lub części tych nieruchomości przez Wnioskodawcę? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
1) czy prawidłowe jest stanowisko, że otrzymując informację od Korzystającego o zmianie rodzaju samochodu z ciężarowego na osobowy, potwierdzone wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu nie ma obowiązku zmiany metody amortyzacji z degresywnej na liniową ? 2) czy prawidłowe jest stanowisko, że Korzystający dokonując zmian konstrukcyjnych samochodu powodujących, że w dowodzie rejestracyjnym samochód
Czy wydatki poniesione na adaptację lokalu gospodarczego dla potrzeb prowadzenia punktu aptecznego powiększają jego wartość początkową?
Czy słuszne jest potraktowanie nakładów na adaptację lokalu jako inwestycji w obcym środku trwałym i - z uwagi na łączną wartość nakładów wynoszącą mniej niż 3.500 zł - dokonanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego, natomiast comiesięczne wnoszenie wkładu budowlanego do spółdzielni uznanie jako "odrębnej" inwestycji polegającej na finansowaniu ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, w celu obliczenia podatku dochodowego od osób prawnych, koszty zrzeczenia się nieruchomości dotyczące opłaty skarbowej, wartości gruntów oraz niezamortyzowanej wartości budowli?
Czy darowizna przedsiębiorstwa podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz czy w związku z tą darowizną występuje konieczność skorygowania podatku naliczonego związanego z zakupem towarów, materiałów i wyrobów gotowych pozostających w magazynie zakładu w dniu dokonania darowizny?Czy w przypadku darowizny przedsiębiorstwa, w skład którego wchodzą między innymi środki trwałe, odpisów amortyzacyjnych można