Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2014, sygn. ILPB2/415-131/14-6/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-131/14-6/AJ
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego i użytkowego.
Czy Wnioskodawca sprzedając lokal położony () wraz z udziałem w gruncie może skorzystać, z tzw. ulgi meldunkowej, tj. czy ulga będzie obejmowała sprzedaż lokalu nr 2 w budynku nr 17 położonym w X oraz czy będzie obejmowała udział /1000 w nieruchomości?
Czy możliwość skorzystania z ulgi podatkowej w związku ze sprzedażą mieszkania zależy od zameldowania w nim jednej osoby (jednego małżonka)?
1. Czy zwolnienie, o jakim mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obowiązującej na dzień 31 grudnia 2008 r. w związku ze sprzedażą przedmiotowego lokalu mieszkalnego, obejmować będzie obok małżonki Wnioskodawcy samego Wnioskodawcę (na podstawie art. 21 ust. 22 ww. ustawy), gdy Wnioskodawca nie był zameldowany w przedmiotowym lokalu? 2. Czy w przypadku braku możliwości
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego nabytego w 2008 r. przez oboje małżonków, w którym tylko jeden z nich był zameldowany przez okres 12 miesięcy przed datą zbycia (2009 r.), jest zwolniona z podatku dochodowego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi meldunkowej.
Czy, biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny, Wnioskodawca ma prawo do zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 21 ust.1 pkt 126, czyli do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej?
Czy zwolnienie od podatku przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (według przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujących w 2007 i 2008 roku) przysługuje obojgu małżonkom, jeżeli w lokalu zameldowany był na stałe przez okres co najmniej 12 miesięcy tylko jeden z nich? oraz czy oświadczenie złożone przez jednego z małżonków, swoimi skutkami
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi meldunkowej określonej w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2008 r.?
1. Czy Wnioskodawczyni spełnia warunki, aby skorzystać z ulgi meldunkowej w związku ze sprzedażą mieszkania? 2. Co Zainteresowana powinna uczynić w powyżej wymienionym zakresie, by być uprawnioną do przedmiotowej ulgi, a tym samym nie być zobowiązaną do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu uzyskania przychodu ze sprzedaży ww. mieszkania?
Czy możliwość skorzystania z ulgi podatkowej w związku ze sprzedażą mieszkania zależy od zameldowania w nim jednej osoby (jednego małżonka)?
Czy dla skorzystania z ulgi przez oboje małżonków z tytułu zbycia nieruchomości stanowiącej wspólność majątkową konieczne jest, aby oboje byli zameldowani na pobyt stały przez okres roku, czy wystarczy aby warunek ten spełniał jeden z małżonków?
opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
Planowana w 2008 r. sprzedaż nieruchomości nabytej w 2007 r., w której Wnioskodawca wraz z małżonką jest zameldowany na pobyt stały od czerwca 2006 r.
1. Czy zwolnienie od podatku przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (wg przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujących w 2007 i 2008 roku) przysługuje obojgu małżonkom, jeżeli w lokalu zameldowany był na stałe przez okres co najmniej 12 miesięcy tylko jeden z nich? 2. Czy oświadczenie złożone przez jednego z małżonków, swoimi skutkami (zwolnieniem
opodatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Czy w przypadku zbycia lokalu mieszkalnego nabytego od rodziców w drodze darowizny, przed upływem roku od dnia nabycia, w sytuacji, w której na dzień zbycia lokalu Wnioskodawca będzie zameldowany w tym lokalu na pobyt stały dłużej niż 12 miesięcy, przychody ze zbycia tego lokalu będą zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) Wnioskodawczyni wraz z mężem może skorzystać z ulgi podatkowej, przewidzianej w art. 21 ust. 1 pkt 126 ww. ustawy?
Czy sprzedając przedmiotową nieruchomość Wnioskodawca ma prawo skorzystać z ulgi określonej w art. 21 ust.1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu nadanym jej ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2006 r. Nr 217, poz. 1588)?
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, Wnioskodawcę i Jego współmałżonkę będzie obowiązywało zwolnienie od podatku dochodowego (ulga podatkowa), o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, ze zm.)?
Czy dochód uzyskany z odpłatnego zbycia lokalu mieszklanego w sytuacji zameldowania w nim na pobyt stały przez okres krótszy niż 12 miesięcy licząc od dnia nabycia nieruchomości będzie podlegał opodatkowaniu.