Interpretacja indywidualna z dnia 22 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.205.2024.5.AMA
Obowiązek posiadania kasy rejestrującej w związku z udokumentowaniem usługi remontowej.
Obowiązek posiadania kasy rejestrującej w związku z udokumentowaniem usługi remontowej.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, dla świadczonych usług prowadzenia zajęć z gimnastyki artystycznej, przekroczenie limitu przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
Obowiązek ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży usług mycia i czyszczenia auta, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 lit. m) rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r.
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w fakturze z 2 czerwca 2021 r. w związku z realizacją projektu.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym prawidłowym jest stanowisko, że częściowe sfinansowanie ze środków unijnych linii technologicznej do produkcji regranulatu nie powoduje utraty prawa do zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do dochodu wygenerowanego za pośrednictwem tej linii?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy w zakresie usług prywatnego nauczania (udzielania korepetycji) świadczonych przez pracowników/zleceniobiorców Wnioskodawcy oraz nie wliczenia do limitu określonego w art. 113 ust. 1 ustawy wartości usług prywatnego nauczania, świadczonych przez Wnioskodawcę, które są zwolnione na mocy
Obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego po przekroczeniu limitu 150.000 zł.
Zwolnienie od podatku VAT usług organizowania półkolonii dla dzieci, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24a ustawy.
Czy przepis art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że sprzedaż maszyn (o wartości początkowej nieprzekraczającej kwoty nadwyżki całkowitych wydatków inwestycyjnych ponad maksymalną wysokość wydatków kwalifikowanych określoną w zezwoleniu) przed upływem 5 lat od dnia ich wprowadzenia do ewidencji środków trwałych, powoduje całkowitą lub
Czy oddanie przez Spółkę w podnajem części wskazanej nieruchomości powoduje, że koszty związane z najmem nieruchomości, ponoszone przez Spółkę na rzecz właściciela nieruchomości (dewelopera), tracą dla części podnajmowanej (wartość czynszu najmu dotycząca powierzchni podnajmowanej) przymiot kosztów kwalifikowanych w rozumieniu Rozporządzenia Strefowego?
Czy oddanie przez Spółkę w podnajem części wskazanej nieruchomości spowoduje, że koszty związane z najmem nieruchomości, ponoszone przez Spółkę na rzecz właściciela nieruchomości (dewelopera), utracą dla części podnajmowanej (wartość czynszu najmu dotycząca powierzchni podnajmowanej) przymiot kosztów kwalifikowanych w rozumieniu Rozporządzenia Strefowego?
Możliwość skorygowania rachunków uproszczonych w związku z dokonaną rejestracją.
Czy przekształcenie spółki jawnej w spółkę akcyjną przy zachowaniu ciągłości prowadzonego przedsiębiorstwa powoduje utratę zwolnienia od podatku od spadków i darowizn z art. 4 ust. 1 pkt 10?
Czy prawidłowym jest uznanie, że częściowo pokrywane przez pracowników Wnioskodawcy kosztów przewozów pracowniczych nie powinno podlegać ewidencjonowaniu za pomocą kasy rejestrującej?
Czy w przypadku uznania, że częściowa odpłatność pracowników z tytułu przewozów pracowniczych powinna być rejestrowana przy pomocy kas fiskalnych, prawidłowe jest przyjęcie, że w opisanym stanie faktycznym Zainteresowany nie traci prawa do odliczenia 30% podatku naliczonego, związanego z zakupem usług od firm przewozowych?
Czy w związku z opisanym, mającym zaistnieć w przyszłości, nieodpłatnym przekazaniem majątku Uniwersytetu na rzecz stowarzyszenia XX W., Uniwersytet utraci prawo do zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, z którego korzystał na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pozyskując środki pieniężne (na podstawie różnych tytułów) wykorzystane
Czy w opisanej sytuacji:- obejmuje Spółkę zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 rozporzadzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006r., - czy do wartości obrotu zwalniającego z ewidencjonowania (40 000 zł) wliczany jest obrot ze sprzedaży dla osób prowadzących działalność gospodarczą ?
Czy przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o. poprzez wniesienie aportem całego przedsiębiorstwa powoduje utratę zwolnienia od podatku od spadków i darowizn z art. 4 ust. 1 pkt 10?
Czy podatnik zachowa status rolnika ryczałtowego z tytułu prowadzpnej działalności rolniczej pomimo osiągnięcia w 2005r. w ramach prowadzonej działalności godpodarczej obrotu w wysokości powodującej obowiązek zaprowadzenia w 2006r. ksiąg rachunkowych ?
Czy w przypadku podjęcia decyzji o likwidacji działalności i zarejestrowania nowej działalności w zawężonym zakresie tj. wynajem pokoi opodatkowanej w formie karty podatkowej, będzie istniał od razu obowiązek zainstalowania kasy rejestrującej?
Czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług podatnik (gimnazjum) wykonujący usługi edukacyjne oraz prowadzący stołówkę szkolną jest zobowiązany do dokonania zgłoszenia rejestracyjnego oraz prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
Prośba o wyjaśnienie kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług dotyczących: pośrednictwa w zakresie kupna, sprzedaży, dzierżawy i wynajmu gruntów, budynków, budowli, lokali użytkowych, siedlisk, innych nieruchomości, szacowania nieruchomości, pośrednictwa w uzyskiwaniu kredytów, a więc pośrednictwa w dostawie towarów i świadczenia usług.
Czy w związku z faktem, iż świadczenie usług weterynaryjnych w roku 2003 było zwolnione od podatku, Podatnik powinien zarejestrować się w momencie gdy sprzedaż przekroczy 10.000 euro licząc od 1 maja 2004 r. czy ma brać pod uwagę fakt, że w roku ubiegłym sprzedaż przekroczyła u niego 10.000 euro i powinien zarejestrować się jako podatnk VAT z dniem 1 maja 2004 r.?