Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2012, sygn. DD9/033/35/BRT/2010/PK-1230, Minister Finansów, sygn. DD9/033/35/BRT/2010/PK-1230
koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
koszty uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego
Czy prawidłowym jest: 1. Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wykupem sprzedanego mieszkania, tj. wkład budowlany, koszty wykupu mieszkania oraz koszty jego remontu dokonanego przed sprzedażą, 2. Zaliczenie do celów mieszkaniowych spłaty odsetek i rat kapitałowych dotyczących kredytów hipotecznych zaciągniętych na zakup działki budowlanej oraz remontu mieszkania, w którym
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wkładu budowlanego
Czy z tytułu odpłatnego zbycia lokalu należy odprowadzić podatek dochodowy?
Możliwość odliczenia w zeznaniu rocznym wydatków poniesionych na przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu w prawo własności.
Czy do kosztów uzyskania przychodów należy zaliczyć: 1. kwotę 26 142 zł wpłaconego w chwili otrzymania mieszkania wkładu mieszkaniowego;2. kwotę wpłaconej do spółdzielni mieszkaniowej wpłaty na fundusz remontowy w wysokości 583 zł?
Jaką należy przyjąć wysokość kosztów uzyskania przychodu w przypadku zbycia własnościowego prawa do lokalu?
W jakiej wysokości Wnioskodawca musi zapłacić podatek dochodowy z tytułu zbycia ww. nieruchomości?
Czy do kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości Wnioskodawczyni może zaliczyć koszty: 1. pierwszej wpłaty wskazanej w stanie faktycznym,2. spłaty kredytu w wymienionym przedmiocie,3. kwoty wpłaconej w dniu 07 marca 2007 r.
Od jakiej kwoty, w świetle nowych przepisów, zapłacimy podatek od sprzedaży mieszkania?
Dot. opodatkowania sprzedaży spóldzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Wątpliwości Spółdzielni Mieszkaniowej budzi, czy w świetle postanowień ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym cała kwota wpłaty przypadającej na fundusz remontowy z tytułu przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność - wraz z umorzeniem w wysokości 99,9% - podlega w całości zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Czy w ramach dużej ulgi budowlanej mogę odliczyć wydatki na:1.wymianę drzwi, podłóg, montaż i wymianę okien, przebudowę łazienki, zabudowę jednego pokoju z przeznaczeniem na garderobę, 2.przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na własnościoweoraz jaką kwotę mogę odliczyć w ramach dużej ulgi budowlanej w związku z w/w wydatkami.
1) Czy po 1 maja 2004 r. przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub przeniesienie na rzecz członka spółdzielni własności lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT ?2) Czy ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego podlega po 1 maja 2004 r. opodatkowaniu podatkiem VAT ?3) Czy po 1 maja 2004 r.