Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.408.2020.2.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.408.2020.2.AS
Zwolnienie z VAT dla usług szkoleniowych.
Zwolnienie z VAT dla usług szkoleniowych.
Brak zwolnienia dla świadczonych usług (superwizja i szkolenia psychoterapeutów).
zwolnienie z opodatkowania usług szkoleniowych praktyk / staży zawodowych
zwolnienie od podatku praktyk zawodowych dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych
Czy usługa edukacyjna związana z prowadzeniem praktyki zawodowej z zakresu szacowania nieruchomości, zgodnie z wymaganiami art. 174 ust. 1, 2, 3b, 7 pkt 1 i 2, art. 175 ust. 2, art. 177 ust. 1, 2, 2a i 3, ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t. j. z 2010 r. Dz. U. Nr 102, poz. 651 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 15 lutego 2008 r. w sprawie nadawania
Czy w opisanej powyżej sytuacji koszty poniesione na organizację i prowadzenie praktyk zawodowych dla uczniów technikum są dla Spółki kosztem uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 i art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług szkolenia zawodowego dla konserwatorów zabytków, finansowanych w całości przez podmioty publiczne
Usługa certyfikacji (egzaminowania) spawaczy nie stanowi usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego i nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy i jest opodatkowana stawką 23%.
Szkolenia z coachingu opodatkowane są podstawową stawką podatku.
świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na udostępnianiu maszyn z obsługą operatorską (w charakterze instruktora) na rzecz uprawnionych podmiotów prowadzących szkolenia operatorów, nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług
Zwolnienie od podatku VAT praktycznej nauki zawodu
Czy w świetle przepisu art. 43 ust. 1 pkt 29 a) w związku z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, czynności dokonywane odpłatnie przez komisje kwalifikacyjne działające w zakładach Wnioskodawcy podlegają zwolnieniu od opodatkowania VAT jako usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w przepisach odrębnych?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu kwotę poniesioną na opłatę za I rok studiów oraz opłatę rekrutacyjną?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
Czy koszty dotyczące niestacjonarnych studiów doktoranckich, tj. opłaty za poszczególne semestry tychże studiów doktoranckich można uznać za wydatki stanowiące koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki na studia podyplomowe mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy koszty poniesione na kształcenie (czesne, dojazd - jako podróż służbowa, pomoce naukowe - książki, skrypty) można zaliczyć do kosztów działalności gospodarczej?
Czy dofinansowanie kosztów kształcenia pracowników jest przychodem z działalności gospodarczej?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów firmy opłatę za studia podyplomowe BHP?
Czy czesne za studia, można w Pana przypadku uznać za koszty uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej?
Czy koszt zaocznych studiów pielęgniarskich, który wynosi 13.500 zł może Pani zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku obecnym jak również w latach ubiegłych tj. 2004 r., 2005 r., 2006 r.?Czy z uwagi na brakujące dowody wpłaty z ubiegłych lat może Pani korzystać z oświadczenia Akademii o wysokości poniesionych opłat?
Czy wydatki poniesione na opłacenie studiów językowych na kierunku filologia angielska, których ukończenie pozwala na uzyskanie kwalifikacji do nauczania języka obcego w specjalizacji nauczycielskiej i terapii pedagogicznej oraz na zakup podręczników i innych pomocy dydaktycznych wiążących się ze studiami, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej
Czy opłacane przez Pana czesne za studia można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej i zaksięgować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?