Interpretacja indywidualna z dnia 20 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.531.2023.2.EC
Skutki podatkowe sprzedaży karty SIM.
Skutki podatkowe sprzedaży karty SIM.
Czy przekazanie przez Spółkę doładowań kart telefonicznych pracowników spowoduje powstanie u nich przychodu, który Spółka powinna uwzględnić przy obliczaniu i pobieraniu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy przekazanie przez Spółkę doładowań kart telefonicznych pracowników spowoduje powstanie u nich przychodu, który Spółka powinna uwzględnić przy obliczaniu i pobieraniu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Firma X ma obowiązek rejestracji na potrzeby podatku od towarów i usług w Polsce?
Czy Firma X ma obowiązek rejestracji na potrzeby podatku od towarów i usług w Polsce?
Czy sprzedaż kart prepaid na rzecz osób fizycznych i prawnych podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz obowiązkowi ewidencjonowania tej sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej?
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usług telekomunikacyjnych powstanie w ostatnim dniu cyklu rozliczeniowego podanym na wystawionej fakturze, a w przypadku usług przedpłaconych - w momencie dokonania sprzedaży zasilenia, to jest zaciągnięcia zobowiązania do wykonania usługi telekomunikacyjnej?
Czy w świetle postanowień przepisów ustawy o VAT sprzedaż przedstawionych niżej towarów podlega zwolnieniu z podatku od towarów i usług ?
Czy wydatek na zakup i doładowanie kart telefonicznych dla pracowników można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Spółka zamierza zawrzeć umowę agencyjną z PPUP Poczta Polska, na mocy której Poczta Polska będzie sprzedawać w imieniu i na rachunek Spółki doładowania do telefonów komórkowych osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Sprzedaż będzie dokonywana za pomocą urządzeń elektronicznych terminali POS, które zostaną zainstalowane przez Spółkę w poszczególnych placówkach Poczty Polskiej. Pieniądze
Z przedmiotowego wniosku wynika, że będąc podatnikiem podatku od towarów i usługzakupiła Pani kartę do telefonu komórkowego, który wykorzystywany jest do prowadzeniadziałalności gospodarczej. W związku z powyższym ma Pani wątpliwości czy przysługujePani prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturze dokumentującej zakup tejkarty. Według Pani opinii prawo do odliczenia przysługuje.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u komisanta?
Czy w przypadku opisanych wyżej usług mamy do czynienia ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych, dla których obowiązek podatkowy powstaje na podstawie art. 19 ust. 18 ustawy o podatku od towarów i usług, zaś w przypadku sprzedaży kart na rzecz podmiotu, o którym mowa w art. 27 ust. 3 miejscem opodatkowania tych usług będzie miejsce, gdzie nabywca posiada siedzibę?
Spółka jest firmą z branży telekomunikacyjnej, m. in. sprzedaje impulsy telefoniczne zapisane na kartach telefonicznych. W najbliższym czasie zamierza podpisać umowę komisową na sprzedaż kart z dużym kontrahentem. W przypadku komisowej sprzedaży kart - w jakim momencie momencie powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
1)Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zakup kart doładowujących do telefonu komórkowego oraz zasilacza w sytuacji, gdy telefon nie jest środkiem trwałym?2)Kiedy ewidencjonować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów różnice kursowe?