Interpretacja indywidualna z dnia 24 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.477.2024.1.MST
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
W zakresie ciążących na Spółce obowiązków płatnika związanych z nienależnie pobranym i wpłaconym zryczałtowanym podatkiem dochodowym oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia/odkupienia jednostek uczestnictwa nabytych na rzecz Uczestniczki w wyniku rozliczenia reklamacji oraz obowiązków informacyjnych lub rozliczeniowych związanych z rozliczeniem reklamacji.
1. Czy podatek pobrany przez płatnika i wpłacony do urzędu skarbowego w związku z zaksięgowaniem na rachunku Uczestniczki błędnej transakcji oraz dokonanymi czynnościami restytucyjnymi w ramach reklamacji należy uznać za podatek wpłacony nienależnie, i w konsekwencji płatnik, który poniósł ciężar tego podatku uprawniony jest do otrzymania zwrotu nadpłaty?2. W jakiej wysokości należy ustalić koszt uzyskania
1. Czy opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak to według jakiej stawki? 2. Jeżeli ww. czynności nie podlegają ustawie o podatku od towarów i usług to czy należy za wymienione opłaty wystawić rachunki zgodnie z ordynacją podatkową art. 87 ust. 1 z dnia 29 sierpnia 1997r.?
Dochody z tytułu odkupienia przez fundusz jednostek uczestnictwa nabytych w drodze dziedziczenia po zmarłej matce będącej uczestnikiem funduszu nie podlegają zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w treści art. 52a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast podmiot zarządzający FIO był uprawniony do pobrania zryczałtowanego podatku na mocy art. 41 ust. 4 ww. ustawy.
Czy opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak to według jakiej stawki? Jeżeli ww. czynności nie podlegają ustawie o podatku od towarów i usług to czy należy za wymienione opłaty wystawić rachunki zgodnie z ordynacją podatkową art. 87 ust. 1 z dnia 29 sierpnia 1997r.?
Czy Wnioskodawca ma prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego?
Przydzielenie jednostek redukcji emisji ERU nie może być traktowane jako uzyskanie przez Spółkę świadczenia nieodpłatnego. Biorąc pod uwagę profil działalności Spółki oraz prawne uwarunkowania prowadzenia tej działalności (w postaci "reglamentacji" nadmiernej emisji dwutlenku węgla) posiadanie jednostek redukcji emisji, których ilość pokrywa zapotrzebowanie Wnioskodawcy jest warunkiem prawidłowego
Rozliczenie wydatków na remont i modernizację budynku pomiędzy jednostkami budżetowymi i sposób dokumentowania ww. rozliczeń.
Czy prowadząc działalność gospodarczą - Prywatny Gabinet Lekarski - moża być współwłaścicielem spółki cywilnej i wystawiać na jej rzecz raz w miesiącu rachunek?
Czy rachunki mogą być wystawione przez podatnika w wersji dwujęzycznej t. j. wersja polska/wersja angielska?Czy przeliczenia walutowe na złote dotyczące kwot w euro występujących w poszczególnych pozycjach rachunku mogą być dokonywane w wolnych polach tego rachunku?Czy podany przez podatnika przykład księgowania i wylicznia róznic kursowych jest prawidłowy?Czy podatnik nie musi księgować jakiejkolwie
Czy będąc zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym, świadczącym m.in. usługi zwolnione od podatku od towarów i usług, należy realizowaną sprzedaż dokumentować fakturą VAT czy rachunkiem?
W jakiej formie podmiot nie będący podatnikiem podatku od towarów i usług powinien dokumentować sprzedaż prac wykonywanych przez osoby niepełnosprawne w czasie zajęć terapeutycznych?
Jakie dokumenty należy wystawić pracownikom starostwa za przeprowadzone przez nich prywatne rozmowy telefoniczne z aparatów służbowych Starostwa?