Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.545.2022.2.EC
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży działek.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości niezabudowanej oznaczonej numerem ewidencyjnym 10/13.
stawka podatku mająca zastosowanie do sprzedaży kompleksu zabudowy mieszkaniowo-usługowej, wielorodzinnej, wraz z garażami podziemnymi i zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą na terenie działki oraz gruntem
Czy ww. wydatki uprawniają do zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131, w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy poniesione nakłady na modernizację (tu: wykonanie trwałych zabudów wraz z montażem ) zwiększają wartość początkową środka trwałego (tu mieszkania), jeśli zostaną przeprowadzone przed oddaniem środka trwałego (tu: lokalu mieszkalnego) do użytkowania? (art.16g ust.1 pkt.1, ust.1 pkt 2 i ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).
Czy wartość całej usługi montażu stałej zabudowy kuchennej i wnękowej z gotowych elementów składowych trwale zamontowanych w pomieszczeniach mieszczących się w klasyfikacji PKOB 111, 112 w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym może być opodatkowana w 2010 r. obniżoną stawką 7% i odpowiednio 8% (w 2011 r.)?
Czy Wnioskodawca postąpił słusznie obciążając całość transakcji dostawy domu jednorodzinnego wraz z zamontowanym wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu wokół domu 7% podatkiem VAT?
Czy wydatki na 1) nabycie/wytworzenie udostępnianych kontrahentom-punktom handlowym materiałów point of sale (materiały wsparcia punktu sprzedaży przedmioty i urządzenia służące wyeksponowaniu i zareklamowaniu wyrobów Spółki, np. listwy napółkowe, bannery i szyldy reklamowe, plakaty, naklejki, standy, kasetony, maszyny, lodówki, automaty, meble, opatrzone logo), które pozostają własnością Spółki, w