Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 19 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.275.2024.3.IM
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – zorganizowanie imprezy rozrywkowej.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – zorganizowanie imprezy rozrywkowej.
ustalenie stawki podatku VAT na świadczoną przez Wnioskodawcę usługę kulturalną pn.
Jaka jest właściwa stawka opodatkowania podatkiem od towarów i usług - VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług, zakwalifikowanych w grupach PKWiU 92.34.12-00.00 oraz PKWiU 92.31.21-00 w zakresie prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej?
Opodatkowania i dokumentowanie sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe odbywające się w Czechach.
usługi organizowania imprez okolicznościowych korzystają ze zwolnienia od podatku
Czy usługi związane z obsługą i organizacją wesel, bali okolicznościowych, studniówek i innych imprez o podobnym charakterze. mogą korzystać z preferencyjnej 7% stawki podatku VAT?
Czy przedmiotowe usługi mogą korzystać z preferencyjnej 7% stawki podatku VAT?
Czy stawka opodatkowania w wysokości 22% do dostawy usługi zorganizowania koncertu stosowana przez Wnioskodawcę jest prawidłowa?
jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować świadczenie usług nauki tańca?
dotyczy usług instruktorów tańca (PKWiU 92.34.12) i usług organizowania turniejów tańca towarzyskiego (PKWiU 92.34.13) USIV/I/443-3/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Pytanie dot. anulowania infoormacji podsumowującej VAT-UE.
Czy usługi polegające na zapewnieniu oprawy muzycznej imprez oraz ich nagłośnieniu, jeżeli wynagrodzenie nie jest uzależnione od ilości osób uczestniczących, opodatkować należy podatkiem od towarów i usług?
Czy cała kwota wynikająca z kontraktu tzn. wynagrodzenie artystów i inne opłaty związane z jego realizacją jest zwolniona?
Usługa koncertowa będąca rezultatem zawartego kontraktu zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit a) ustawy o podatku od towarów i usług jest świadczona na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej a osobą zobowiązaną do zapłaty podatku od towarów i usług jest zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 usługobiorca świadczonej usługi. Czy usługobiorcą jest w rozumieniu w/w artykułu faktyczny usługobiorca czyli spółka organizująca
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Strona świadczy usługi muzyczne (zespół grający na weselach itp). Postawione pytanie dotyczy zastosowania prawidłowej stawki podatku od towarów i usług dla w/w czynności.
Czy prezentowanie spektakli baletowych i pokazów tanecznych (biletowanych) w siedzibie podatnika oraz na terenie kraju (PKWiU 92.31.21-00.00) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg stawki 7% ?
Czy usługi sklasyfikowane przez GUS pod symbolem PKWiU 92.31.21-00.00 polegające na koncertach muzyka lub zespołu muzycznego na różnego rodzaju festynach i piknikach, korzystają ze zwolnienia z podatku VAT
Czy organizacja przedstawień teatralnych dla dzieci na terenie przedszkoli, szkół, domów kultury, domów wczasowych, itp., podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Jaką stawką podatku VAT winny być opodatkowane usługi nagłaśniania (realizacja dźwięku) i zapewnienie oświetlenia (realizacja światła) na imprezach estradowych, koncertach, festynach i występach itp., gdy usługi te zgodnie z klasyfikacją statystyczną mieszcą się w PKWiU 92.32.10-00.00 jako usługi związane z funkcjonowaniem obiektów kulturalnych ?